Podłoga należy do najważniejszych części budynku. Posadzka, będąca jej warstwą wierzchnią, to element wykończenia stanowiący o wygodzie ruchu i transportu, a także swobodzie składowania wyposażenia i kreowania wystroju wnętrza.

Posadzki przemysłowe w znacznym stopniu decydują o trwałości, poziomie obciążenia oraz wyglądzie i estetyce pomieszczeń, w których zostają wykorzystane.

Podłoga należy do najważniejszych części budynku. Posadzka, będąca jej warstwą wierzchnią, to element wykończenia stanowiący o wygodzie ruchu i transportu, a także swobodzie składowania wyposażenia i kreowania wystroju wnętrza. Posadzki przemysłowe w znacznym stopniu decydują o trwałości, poziomie obciążenia oraz wyglądzie i estetyce pomieszczeń, w których zostają wykorzystane.

Posadzki jako użytkowa warstwa podłogi

Część wykorzystywanej nawierzchni bardzo często nie służy celom mieszkalnym, ani nie stosuje się jej na drogach i ulicach. Elementy konstrukcyjne, których częścią są te nawierzchnie, lub z którymi są trwale połączone, to posadzki przemysłowe. Wykorzystywane są np. w halach produkcyjnych, budynkach usługowych oraz w magazynach, m.in. ze względu na wysoką wytrzymałość obciążeń mechanicznych, w tym pracy maszyn i transportu towaru.

Posadzki są konstrukcją opartą na trzech głównych warstwach, wykorzystującą podkład, podbudowę oraz podłoże gruntowe lub odpowiedni strop. Podkład jest podstawową warstwą nośną, na którą działają największe obciążenia i czynniki destrukcyjne. Podbudowa to warstwa wyrównawcza posadzek przemysłowych, przenosząca obciążenia na podłoże gruntowe, które musi posiadać wystarczającą nośność. Pozostałe warstwy odpowiedzialne są m.in. za ocieplenie posadzki oraz izolację wilgoci.

Klasyfikacja posadzek wykorzystywanych w przemyśle

Istnieją różne kryteria odpowiedzialne za podział posadzek przemysłowych, z czego podstawowa klasyfikacja przebiega na podstawie wykorzystanego do ich produkcji materiału. Obecnie najpopularniejsze są posadzki z betonu, a na rynku obecne są również produkty oparte na podkładzie z mieszanek, np. posadzki żelbetonowe, gipsowe, magnezjowe czy asfaltobetonowe.

Posadzki przemysłowe podlegają również podziałowi ze względu na ich umiejscowienie w obiekcie i zastosowanie. Wyróżnia się m.in. posadzki utwardzane powierzchniowo, impregnowane, elastyczne czy dekoracyjne. Usytuowanie może mieć miejsce np. na gruncie podlegającym termoizolacji, w pomieszczeniach nieogrzewanych lub na stropach i nad piwnicami.

Źródło: http://www.posadzka-przemyslowa.pl/oferta/posadzki-przemyslowe.html

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki