Prawidłowa izolacja budynku pozwala na zredukowanie kosztów ogrzewania i eksploatacji budynku o kilkadziesiąt procent. Wybranie właściwej metody jest istotne także w kontekście podniesienia komfortu i wartości użytkowej obiektu, a także jego ogólnej ergonomii.

Nowoczesną metodą współczesnego budownictwa są izolacje natryskowe, które w porównaniu z innymi znanymi technologiami dają najlepsze efekty. Wysokie zminimalizowanie strat ciepła to jeden z koronnych argumentów przemawiającym za podjęciem tej inwestycji.

Czym są izolacje natryskowe?

Izolacje natryskowe – jak sama nazwa wskazuje, są wykonywane metodą natrysku pianki poliuretanowej określanej mianem PUR. Materiał wykazuje doskonałe parametry techniczne i wytrzymałościowe. Ze względu na swoją formę pozwala na stworzenie warstwy izolacyjnej dowolnej grubości. Specjaliści wykonujący pracę przy zastosowaniu tej technologi wskazują także na fakt, że jako jedyna nie pozostawia spoin, co eliminuje powstawanie niekorzystnych mostków termicznych.

Proste i skuteczne

Działanie pianki poliuretanowej opiera się na rozprężeniu i ponad stukrotnym zwiększeniu objętości pierwotnej. Dodatkowo, zastosowanie jej umożliwia dotarcie do najbardziej niedostępnych miejsc, które w przypadku innych technik byłyby skazane na niedopracowanie i stałyby się elementem poważnych strat ciepła.

Niekwestionowany lider

W porównaniu z izolacją styropianową, czy z wełny mineralnej, izolacje natryskowe gwarantują pełne wypełnienie, najlepsze parametry ochronne, wysoką izolację cieplną, brak mostków termicznych i precyzję nałożenia. To argumenty, które zdecydowanie plasują tę metodę na pierwszym miejscu.

Izolacja bez wad

Izolacje natryskowe nie mają tendencji zsuwania się – jak ma to miejsce przy wełnie. Wartym uwagi jest fakt, że są całkowicie odporne na grzyby oraz pleśń. Idąc tym śladem, należy zdecydowanie podkreślić, że opinie jakoby były powodem zawilgocenia budynku, są całkowicie błędne i nieprawdziwe. Co więcej, zastosowanie izolacji natryskowych minimalizuje obecność kurzu.

Zauważmy także, że pianka idealnie wycisza, co znakomicie wpływa na wygłuszenie obiektu i podniesienie jej dźwiękochłonności. Badania dowodzą, że powietrze w budynkach, w których zastosowano izolację natryskową,charakteryzują się lepszym powietrzem, które sprzyja osobom cierpiącym na alergie.

Kolejnym argumentem jest fakt, że pianka nie obciąża konstrukcji budynku, a przy tym wykazuje idealną przyczepność do podłoża - betonu, cegły, drewna, styropianu, szkła, różnego rodzaju tynków.

Realne koszty

Warto zauważyć, że izolacje natryskowe są pozbawione wszelkiego rodzaju mankamentów, jakie możemy dostrzec i realnie odczuć stosują inne, tradycyjne technologie, które co prawda są tańsze, ale z uwagi na konieczność ich konserwacji i niedomagań w ogólnym rozrachunku okazują się całkowicie nieekonomiczne. Musimy także zauważyć, że jest to technologia pozwalająca na położenie ocieplenia w bardzo szybkim czasie, co znacznie obniża rzeczywiste koszty.

Idealne połączenie

W dużych obiektach doskonałym połączeniem nowoczesnych technologi – oprócz omawianej pianki poliuretanowej PUR – są także posadzki żywiczne. To kolejny produkt wykazujący się najlepszymi na rynku parametrami, które z powodzeniem mogą zostać przeniesione także do mniejszych budynków, a nawet domów.

Posadzki żywiczne doskonale zabezpieczają betonowe powierzchnie, stwarzając możliwość ich użytkowania z dużą intensywnością. Dzięki swoim unikatowym parametrom wykazują dużą elastyczność, odporność na uderzenia i trwałość.

Artykuł poleca firma STI - posadzki żywiczne

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki