Jeżeli szukasz ciekawe sposobu na zamaskowanie różnych niedoskonałości we wnętrzach, to warto pomyśleć nad sufitem podwieszanym. Takie rozwiązanie zapewnia lepszą izolację akustyczną, a dodatkowo sprawia, że pomieszczenia szybciej się nagrzewają przy mniejszym zużyciu energii. Tworzy także efektowną dekorację. Montaż podwieszanego sufitu w domu wymaga dużo pracy i precyzji, dlatego warto powierzyć to zadanie fachowcom. Sprawdź, czy inwestycja jest opłacalna oraz jak się do niej przygotować.

Gdzie sprawdzi się sufit podwieszany?

Sufit podwieszany można zamontować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Doskonale sprawdzi się w salonie, kuchni, jadalni, czy sypialni. To lekka konstrukcja wykonana najczęściej z płyt gipsowo- kartonowych albo gipsowo-włóknowych. Umieszcza się ją poniżej stropu, uwzględniając przestrzeń technologiczną. Takie rozwiązanie doskonale maskuje wszelkie instalacje i kable. Tłumi także pogłos. Bardzo często podświetlana jest dodatkowo taśmami LED, co tworzy ciekawą dekoracją oraz dodatkowe źródło światła (https://studio-led.pl/tasma-led-do-sufitu-podwieszanego,333.html).

Sufit podwieszany sprawdzi się przede wszystkim w pomieszczeniach o wysokim stropie. Doda wnętrzu przytulności i ułatwi utrzymanie odpowiedniej temperatury. Zamaskuje także wszelkie niedoskonałości w postaci widocznych nierówności i niedoróbek. To także dobry sposób na wydzielenie stref w dużych pomieszczeniach.

Montaż sufitu podwieszanego

Zanim podejmiesz się montażu sufitu podwieszonego, należy pomyśleć nad jego projektem. Należy dokonać dokładnych pomiarów, uwzględniając wysokość pomieszczenia. Konstrukcja nie może również zasłaniać instalacji gazowej. Następnie zaopatrz się z niezbędne materiały. Do montaży płyt gipsowo-kartonowych potrzebne Ci będą profile, łączniki poprzeczne, wkręty, kątowniki, wieszaki, masa szpachlowa, siatka spoinowa i zbrojeniowa. Przydadzą Ci się także taśmy LED. Dobrym wyborem będą cyfrowe, świecące na kolory z gamy RGB (https://studio-led.pl/168,1m-tasma-led-cyfrowa-rgb-12v-ws2811-60d-m-ip20.html).Cechują się wysoką jakością wykonania oraz wieloma możliwościami aranżacyjnymi. Można je wykorzystać nie tylko montując sufit podwieszany, ale także jako klimatyczne oświetlenie schodów czy wezgłowia łóżka.

Montaż sufitu podwieszanego rozpoczyna się od trasowania, czyli wyznaczenia jego poziomu. Następnie, zgodnie z wytłoczonymi liniami, instaluje się profile przyścienne. Kolejnym krokiem jest ustalenie miejsc, gdzie znajdą się profile główne i wieszaki, z których wykonuje się podwieszoną konstrukcję sufitu. Po ich zamontowaniu specjaliści zajmą się instalacją profili nośnych. Następnie przystąpią do przycinania i montażu płyt gipsowych. Na etapie końcowym następuje szpachlowanie spoin.

Podwieszany sufit można pomalować na dowolny kolor. Takie rozwiązanie świetnie będzie się prezentowało z taśmami LED, które znajdziesz tutaj: https://studio-led.pl/. Montażu pomożesz podjąć się samodzielnie, albo postawić na wsparcie profesjonalistów. Stwórz ciekawą i funkcjonalną dekorację w swoim mieszkaniu.