Hale namiotowe to rozwiązania, które funkcjonalnością nie odbiegają tradycyjnym budynkom magazynowym, czy produkcyjnym jednak są od nich zdecydowanie tańsze. Jakie są koszty wybudowania hali namiotowej w 2022 roku? Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Ile kosztuje wybudowanie hali namiotowej w 2022 roku?

Rosnąca inflacja, a co za tym idzie drożejące ceny materiałów budowlanych, czy robocizny sprawiają, że wielu przedsiębiorców potrzebujących dodatkowych powierzchni magazynowych, czy produkcyjnych zwraca uwagę na opłacalność dalszych inwestycji. Rozwiązaniem tego problemu może być budowa hali namiotowej, która jest zdecydowanie tańsza niż tradycyjny budynek. Jaka jest zatem jej cena? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ to, ile wynosi kosztuje hala magazynowa uzależnione jest m.in. od wielkości konstrukcji oraz materiałów zastosowanych do jej wykonania. Najlepszym rozwiązaniem jest więc zwrócenie się do producenta, takiego jak np. KONPLAN z prośbą o dokonanie wyceny konkretnego rozwiązania. Orientacyjnie jednak można podać, że w 2022 roku ceny hal namiotowych rozpoczynają się od około 160 zł/m². Oczywiście cena może być znacznie wyższa, ponieważ jest to uzależnione od zastosowania konkretnych rozwiązań.

Dlaczego warto zdecydować się na wybudowanie hali namiotowej?

Najważniejszym argumentem, który przemawia za wybudowaniem hali namiotowej jest fakt, że tego typu konstrukcje są zdecydowanie tańsze od tradycyjnych budynków. Z pewnością należy docenić również fakt, że hala namiotowa to funkcjonalne rozwiązanie, które może mieć wiele zastosowań. Wykorzystać można ją bowiem zarówno jako magazyn, wiatę garażową, przestrzeń produkcyjną, jak i namiot do organizacji imprez. Zaletą jest również szybki montaż oraz demontaż hali namiotowej, co sprawia, że może być ona wykorzystywana zarówno sezonowo, jak i przez cały rok. Co więcej, tego typu konstrukcja może być w prosty sposób przenoszona w inne miejsce, co sprawdza się np. wtedy, gdy firma zmienia lokalizację.

Podsumowując należy stwierdzić, że koszt wybudowania hali namiotowej w 2022 roku jest atrakcyjny w odniesieniu do cen budowy tradycyjnych budynków. W połączeniu z zaletami tego typu konstrukcji należy uznać takie rozwiązanie za warte rozważenia.