Zastosowanie niewielkich płytek mozaiki pozwala zrealizować wiele oryginalnych pomysłów aranżacyjnych, nie tylko w pokoju czy kuchni, ale także w łazience! O tym, że jest to modny zabieg, nie trzeba nikogo przekonywać. Możliwości wykorzystania tych niewielkich płytek jest mnóstwo. Jeśli zależy Ci na modnej łazience, warto z nich skorzystać. Sprawdź, co mozaika może zrobić w Twojej łazience!

Mozaika – do jakich łazienek?

Mozaika  pasuje praktycznie do wszystkich łazienek. Możliwe jest to dzięki mnogości rozwiązań z zastosowaniem małych kafelek dostępnych na rynku. Doskonałe propozycje znajdziesz tutaj: https://imozaiki.pl/.  Sprawdzą się one przede wszystkim w nowoczesnych łazienkach, a także minimalistycznych pokojach kąpielowych. W takich pomieszczeniach poleca się wykorzystanie niewielkiej mozaiki dekoracyjnej utrzymanej w stylu, który chcesz osiągnąć w łazience, na przykład retro czy boho. Nie musisz używać jej na całej ścianie czy podłodze. Duży efekt zrobią też drobne wstawki z tych małych płytek, które potrafią odmienić charakter całego pomieszczenia. Oryginalną opcją jest ułożenie z mozaiki konkretnych słów. W większych łazienkach możesz pójść na całość i stworzyć duże ozdobne dekory.

Zastosowanie mozaiki w łazience

Mozaika w łazience (https://imozaiki.pl/pages/mozaika-lazienkowa) jest elementem, który skutecznie przyciąga wzrok. To efektowny sposób na odmienienie łazienkowego wnętrza. Dotychczas w łazienkach stosowało się prostokątne płytki, jednak aktualnie wybiera się bardziej oryginalne kształty takie jak romby, okręgi czy heksagony. Stosując lśniącą mozaikę, optycznie powiększysz wnętrze i rozświetlisz przestrzeń. Z kolei matowa propozycja  może optycznie pomniejszyć pomieszczenie, dlatego nie poleca się jej w mniejszych łazienkach.

Mozaika położona do określonej wysokości ściany pomoże Ci w wizualnym obniżeniu pomieszczenia (https://imozaiki.pl/pages/mozaika-na-sciane). Zasada dotycząca układania tych niewielkich płytek jest jedna: stosuj ją w miejscach, które chcesz podkreślić. Mozaika doskonale sprawdzi się także jako tło dla prysznica lub wanny. Efektownym pomysłem jest wykonanie mozaikowej ramki wokół lustra lub wypełnienie ściany za umywalką. Drobne kafelki mozaiki możesz z powodzeniem wykorzystać w pomieszczeniach o nieregularnych kształtach – z zaokrągleniami, łukami czy krzywiznami. Decydując się na mozaikę do łazienki, wybierz taką, która będzie charakteryzowała się wodoodpornością i wysoką wytrzymałością.