Fascynacja naturą i przeszłością trwa w najlepsze. Ekologia, materiały pochodzące z recyklingu lub własnoręcznie robione to trendy dekoracyjne utrzymujące się od kilku lat. 2022 rok będzie przede wszystkim kontynuacją tej mody. Jednak pojawią się nowe elementy, które uchronią nas od nudy.

Komfort i funkcjonalność

We wnętrzach królować będzie funkcjonalny minimalizm w nieco odnowionej formie. Główną rolę będą odgrywały neutralne, pastelowe barwy i meble w tzw. monokolorach. Charakterystyczne dla stylu japandi naturalne materiały, stworzą zgrany duet z minimalistycznym wnętrzem. Surowość minimalizmu będą jednak zmiękczać meble i dodatki o obłych kształtach i nietypowych formach. Sprawiają one wrażenie miękkich i delikatnych, dzięki czemu jesteśmy w stanie otrzymać przytulną, domową aranżację. 

Kolory natury

Jeśli chodzi o kolorystykę wnętrz, z pewnością dominować będą neutralne, pastelowe barwy. Dowodem na panującą miłość do natury będzie kolor zielony, pomysłowo wkomponowany w jasne meble i ściany. Najbardziej rozpowszechnione będą głębokie odcienie kojarzące się z drogimi kamieniami, ale duże znaczenie zyska kolor jasnozielony np. odświeżająca mięta, łagodny eukaliptus czy kremowa oliwka. Jednak nie zabraknie innych kolorów ziemi - gliniana szarość, beż, brąz, karmel i ochra staną się kolorami nowoczesnego minimalizmu.

Bambus, drewno, ratan!

Do produkcji mebli będzie wykorzystywać się często bambus, który w meblarstwie jest obecny już od setek lat. Moda na niego znów powraca! Poza wytrzymałością i lekkością, jest on również bardzo ekologiczny. Ratanowe krzesła czy fotele również dalej będą miłe widziane. Zobaczymy wszystko to, co głęboko nawiązuje do natury. Przedmioty wykonane z lnu, drewna, sklejki czy juty będą zdecydowanie na topie. Naturalne materiały wypierają na dobre sztuczne tworzywa, tworząc we wnętrzach niezwykłą atmosferę. Są wytrzymałe, elastyczne, lekkie i kojarzą się z modną obecnie ekologią.

Ogród w salonie

Wertykalne ściany, mini ogrody i kwiaty w dekoracyjnych donicach już na stałe zadomowią się we wnętrzach w 2022 roku. Poza klasyczną zielenią, roślinne aranżacje będą dopełniać modne trawy pampasowe w wazonie, które wyglądają efektownie, naturalnie i komponują się z wnętrzami w niemal każdym stylu. Rośliny można eksponować mocując je do sufitu, na dekoracyjnych stojakach, w wertykalnych donicach. Hitem będą drabiny dedykowane specjalnie do eksponowania kwiatów doniczkowych.

Lata 80.

W 2022 roku trendy w wystroju wnętrz mocno nawiążą do wzornictwa lat 80. To szalony design o krzykliwych kolorach, pstrokatych printach i nietypowych kształtach. Modne wnętrze tego sezonu powinno posiadać choć niewielki element nawiązujący do tego oryginalnego stylu – może to być np. złożona z kolorowych modułów sofa, barwny stolik kawowy z pleksi czy szalona lampa.

Szukasz pomocy przy projektowaniu Twojego wnętrza? Odwiedź https://projektowaniedakor.pl/.