Głównym zadaniem drzwi zewnętrznych jest ograniczenie ubytków ciepła z wnętrza domu, a w konsekwencji obniżenie rachunków. Dodatkowo redukują ilość hałasu docierającego do wnętrza budynku. Niestety z czasem tracą one swoje, często niedoceniane, właściwości. Nie musisz jednak wymieniać drzwi na nowe, nawet gdy zauważysz, że nie spełniają one swojej funkcji. Wystarczy, że wymienisz uszczelki w drzwiach zewnętrznych, a na nowo będą one działać w prawidłowy sposób.

Czy rodzaj uszczelki ma znaczenie?

W drzwiach zewnętrznych nie powinieneś instalować przypadkowych uszczelek, gdyż nie spełnią one swojej funkcji w prawidłowy sposób. Istnieją specjalne uszczelki do drzwi zewnętrznych i tylko takie powinny zostać przez Ciebie zamontowane. Ich główne zalety to nie tylko ograniczenie straty ciepła i izolacja akustyczna, ale także amortyzowanie skrzydeł drzwiowych podczas zamykania. Drzwi zewnętrzne są najczęściej ciężkie i często trudno je utrzymać, szczególnie gdy niesiesz coś w rękach. Nie raz zapewne zdarzyło Ci się zamknąć je z trzaskiem. Aby ograniczyć takie sytuacje i wyhamować skrzydło drzwiowe wystarczy zamontować dobrej jakości uszczelki.

Jak wybrać dobrej jakości uszczelkę?

Uszczelki do drzwi zewnętrznych mają mocniejszą konstrukcję niż te przeznaczone np. do okien. Dzięki temu są w stanie wytrzymać napór nawet bardzo ciężkiego skrzydła. Z tego powodu powinieneś wybierać te produkty zgodnie z ich przeznaczeniem. Zdecyduj się na uszczelki do drzwi zewnętrznych wykonane z gumy mikroporowatej na bazie kauczuku EPDM. Wyprodukowane z niej uszczelki cechuje duża odporność na działanie zmiennych warunków atmosferycznych i promieni UV. Dodatkowo nie chłoną one wody. Ponadto nie zmieniają swoich właściwości pod wpływem temperatur w zakresie od – 40 do + 65 stopni Celsjusza oraz zachowują elastyczność w bardzo niskich temperaturach. Uszczelki do drzwi zewnętrznych o tak doskonałych parametrach znajdziesz w sklepie E-Guma. Wybierając produkty z ich asortymentu, zyskujesz pewność, że spełnią one swoje zadanie i Twoje oczekiwania. Co więcej, będą doskonale służyć Ci przez bardzo długi czas. Odpowiedni montaż uszczelek, również nie przysporzy Ci kłopotu, ponieważ są to produkty samoprzylepne. Możesz je wykorzystać do drzwi zewnętrznych wykonanych z różnych rodzajów materiałów np. drewna, metalu i innych, a one zawsze spełnią swoje zadanie w doskonały sposób.