Rolety okienne to nie tylko praktyczny dodatek – to przede wszystkim element dekoracyjny, dzięki któremu wszystkie elementy wystroju idealnie ze sobą współgrają, tworząc harmonijną stylizację. Odpowiednio dopasowana dekoracja okienna stanowi doskonałe dopełnienie aranżacji wnętrza. To ona nadaje bowiem przestrzeni wyjątkowego charakteru i sprawia, że całość prezentuje się spójnie i efektownie. Nowe rolety wewnętrzne potrafią także zupełnie odmienić dotychczasowy styl pomieszczenia i całkowicie zmienić panujący w nim klimat. Rolety okienne to niewielka zmiana, dzięki której Twoje wnętrze stanie się jeszcze bardziej przytulne.

Poza znaczeniem dekoracyjnym, rolety meteriałowe pełnią także istotną funkcję praktyczną – dzięki nim możliwa jest płynna regulacja stopnia nasłonecznienia wnętrza i dopasowywanie go do potrzeb. Dzięki dobrze dobranym do wnętrza roletom możesz wpuścić do wnętrza dokładnie tyle światła ile akurat potrzebujesz – niezależnie od pory dnia. 

Rolety wewnętrzne

Rolety materiałowe wewnętrzne to jeden z najpopularniejszych sposobów na zasłonięcie okien w domu czy mieszkaniu. Zapewniają one bowiem ochronę zarówno przed upałem, jak i nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń czy wzrokiem przechodniów.

Rolety materiałowe bezinwazyjne - ze względu na swój prosty montaż, ta roleta okienna jest doskonałym wyborem dla osób, które nie chcą ingerować w strukturę ramy czy ściany.

Rolety materiałowe w kasecie - materiał w tych modelach chowany jest w estetycznej kasecie, co wpływa na ich zużywania się i zabrudzenia. Dodatkowe prowadnice boczne sprawiają, że rolety nie odstają od szyby, nawet kiedy okno jest otwarte. Dzięki nim możliwe jest także niemal całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Roleta jest mocowana na ramie okiennej.

Rolety wolnowiszące - przekręcane do sufitu lub ściany rolety mogą mieć większe rozmiary niż standardowe rolety, dlatego dedykowane są dużym oknom. Wyposażone są w prosty i łatwy w obsłudze mechanizm zajmujący mało miejsca. Nie pasują do okien dachowych.

Bardzo popularnym rozwiązaniem są rolety okienne dzień noc, składające się z dwóch materiałów w paski.

Rolety rzymskie

Znakiem charakterystycznym rolet rzymskich jest sposób ich składania - tkanina nie jest bowiem zwijana, jak w przypadku modeli materiałowych. Podczas jej unoszenia tworzy nachodzące na siebie, efektywne marszczenia. Dzięki temu pełnią one jednocześnie funkcję dekoracyjną i ochronną, kontrolując prywatność i poziom nasłonecznienia pomieszczeń.

Dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji rolety rzymskie po rozwinięciu idealnie przylegają do okna i zajmują mało miejsca, co sprawdzi się w małych pomieszczeniach czy na poddaszach. Ich montaż jest prosty i uzależniony od Twoich preferencji - możesz zamocować je na ścianie, suficie, wnęce lub skrzydle okiennym.

Rolety zewnętrzne

Zewnętrzne rolety na okna to kolejna propozycja, którą zamotuje producent rolet zewnętrznych.  Zewnętrznymi przesłonami ochronisz okna przed gradem, deszczem oraz śniegiem. Modele tego rodzaju pełnią również te same funkcje co rolety wewnętrzne – chronią przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych, które mogą przeszkadzać w pracy przy komputerze lub relaksowaniu się przed telewizorem. Dzięki zewnętrznym przesłonom unikniesz także problemu z nagrzanym pomieszczeniem w upalne dni. Rolety zewnętrzne to w 100% rolety zaciemniające.