Wznoszą je właściciele obiektów różnego typu: domów jednorodzinnych, osiedli bloków, fabryk i zakładów usługowych, siedzib firm, a także obiektów użyteczności publicznej: szkół, urzędów, basenów i hal sportowych. Co to za konstrukcje, z jakich materiałów są zbudowane oraz jak w pełni wykorzystać ich potencjał?

Panele ogrodzeniowe to bardzo popularne konstrukcje, pozwalające szybko i tanio postawić trwały i estetyczny płot.

Panele ogrodzeniowe, czyli kup i połącz

Idea ogrodzeń z konstrukcji panelowych polega na bardzo łatwym montażu. Panele ogrodzeniowe nie wymagają angażowania do projektu architekta ani wykwalifikowanego rzemieślnika, który stworzy płot na nasze zamówienie. Wystarczy przygotować ideowy plan i dokładnie wyliczyć ilość potrzebnych nam materiałów, a elementy niezbędne do budowy płotu zamówić w sklepie budowlanym, hurtowni lub bezpośrednio u producenta. Decydując się na określony typ paneli, bez trudu dobierzemy pasujące do nich słupki ogrodzeniowe, wsporniki (które podtrzymują konstrukcję), a także akcesoria niezbędne do połączenia tych elementów w jedną całość. To jednak nie wszystko. Taki komplet możemy uzupełnić o bramy wjazdowe i furtki, a także prefabrykowane betonowe podmurówki.

Liczne zalety paneli

Dlaczego takie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością? Przede wszystkim ze względu na atrakcyjną cenę. Produkowane masowo ogrodzenia panelowe są o wiele tańsze od konstrukcji przygotowywanych na indywidualne zamówienie. Znacznie mniej zapłacimy też za ich montaż. Wykonuje się je z metalu (prętów zespawanych w ażurową konstrukcję), dzięki czemu są niezwykle trwałe i długowieczne. Świetnie znoszą niekorzystne warunki atmosferyczne i skutecznie opierają się też lekkim uderzeniom. Panele ogrodzeniowe nie wymagają ponadto intensywnych i częstych zabiegów konserwacyjnych i można je też bardzo łatwo naprawić - części zamienne nabędziemy w markecie budowlanym. Do tego prezentują się schludnie i elegancko, zachowując swoje walory estetyczne przez wiele lat.