Własny dom to marzenie większości. Jednak jego budowa to ogromne koszty i długi czas. Tymczasem jest ekologiczny sposób na zamieszkanie we własnym M. Na świecie coraz większą popularność zyskują kontenery mieszkalne. Z pewnością słyszałeś o czymś takim jak chociażby kontener biurowy. Kontener mieszkalny to odmiana budownictwa modułowego, służąca do tego, aby wykorzystać przestrzeń kontenera do codziennego życia. To po prostu dom o małym metrażu możliwy do postawienia praktycznie wszędzie. Czym dokładnie są mieszkalne kontenery? Jak jest ich przestrzeń mieszkalna? Co mogą posiadać? Dlaczego warto je rozważyć?

Konstrukcja

Tanie kontenery mieszkalne to trend, który zyskuje popularność. Znane są kontenery budowalne, biurowe, sanitarne. Można zamiast zwykłej altany w ogrodzie zdecydować się na kontener na działkę. Takie konstrukcje mają wiele zalet. Wbrew pozorom nie są to jedynie propozycje tymczasowe. Możesz skorzystać z nowych technologii i wybudować kontener na własnej działce, jako alternatywę dla klasycznego domu. Poza tym, czasami, gdy nagle zostajemy pozbawieniu mieszkania, dachu nad głową, samodzielny pokój hotelowy na czas znalezienia nowego lokum może nas słono kosztować. Tymczasem w krótkim czasie i małym kosztem możemy wykorzystać kontenery mieszkalne. 

Trzon konstrukcji takiego domu stanowi rama i ściany zewnętrzne ze stali. Wewnątrz możemy postawić funkcjonalne ściany wewnętrzne działowe. Przestrzeń jednego kontenera to powierzchnia użytkowa ok 2535x6055mm. Choć wydaje się mała, można ją powiększyć dostawiając do niej kolejne moduły. Co ważne domy kontenerowe mogą mieć pełne podłączenie do mediów tj. instalacja elektryczna, ciepła woda użytkowa, kanalizacja, instalacja oświetleniowa, odprowadzenie wody deszczowej. 

Wyposażenie

Kontener mieszkalny to forma bardzo użyteczna, posiadająca wszystko, czego potrzebujesz. Elementy konstrukcji pokryte są stalą, występuje tu spawana rama podłogi, wykładzina pcv. Dach jest solidny, a ścianę może stanowić blacha trapezowa lub blacha ocynkowana. Kontener posiada też nowoczesne okna pcv. 

W kwestii samego wyposażenia, możemy je zamawiać wedle potrzeb, ale bez problemu znajdziemy tu np. grzejniki elektryczne, elektryczny podgrzewacz wody, kabinę prysznicową, zlewozmywak jednokomorowy. Możemy też zakupić kontener z pełnym aneksem kuchennym. 

Zalety

Kontener mieszkalny to rozwiązanie nowoczesne i ekologiczne. Listę zalet otwiera brak konieczności posiadania sporej ilości działki. Poza tym, cała konstrukcja jest wytrzymała. 

Mieszkając w takim domku, zapewniony mamy pełen podstawowy komfort. Możemy mieć tu wszelkie media, podstawowe wyposażenie meblowe, sanitariat. Konstrukcja jest na tyle zabudowana, że izoluje termicznie. Kolejnym atutem pozostaje szybki czas realizacji. Praktycznie wystarczy jedynie zamówić kontener i oczekiwać na jego dostawę. Wykonanie to przeważnie okres ok 2 tygodni. Do tego wielkim plusem pozostaje niski koszt całej inwestycji. 

Kontener mieszkalny może być też mobilny. Jeśli znudzi nam się mieszkanie w danym miejscu, możemy go pod kątem logistycznym bardzo łatwo przenieść w inne miejsce, co daje nam pewną wolność i swobodę. 

Kontener nadaje się dla osób samotnych, par jak i rodzin z dziećmi. 

Jeśli natomiast chcesz poczytać o innych rozwiązaniach dla rodzin zapraszamy na stronę rodzice.pl