Marzy Ci się piękna, nowoczesna łazienka? Nie chcesz zmieniać swojego wnętrza w drastyczny sposób i nie bierzesz pod uwagę gruntownego remontu? Wcale nie musisz tego robić! Odpowiednio dobrane meble i dodatki mogą znacząco wpłynąć na wygląd pomieszczenia. Sprawdź nasze inspiracje – dzięki nim z łatwością urządzisz najpiękniejszą łazienkę!

Jak wykonać metamorfozę łazienki?

Wcale nie musisz planować wielkiego remontu, aby zmienić swoją łazienkę. Możesz przeprowadzić metamorfozę, wymieniając zaledwie kilka mebli i decydując się na stylowe dodatki. Zacznij od wyeliminowania starych, zniszczonych i niepotrzebnych przedmiotów. Szczególnie jeśli uznasz, że nie wnoszą nic estetycznego do Twojego wnętrza. Oczyść z nich przestrzeń i przygotuj ją na wniesienie zupełnie nowych, eleganckich elementów.

Najpiękniejsze łazienki potrzebują odpowiedniej oprawy

Zacznij od wymiany mebli wolnostojących. Dzięki temu obejdzie się bez demontowania tych, które są na stałe złączone np. z umywalką. Poniżej znajdziesz ciekawe inspiracje.

Postaw na funkcjonalne, nowoczesne meble

Wszystkie meble, które znajdują się w łazience, spełniają podwójną funkcję – dekoracyjną i użytkową. Zapewne odczuwasz brak miejsca na przechowywanie różnych rzeczy w domu. Z tego powodu koniecznie wybierz przestronną szafkę nad umywalkę, w której przechowasz wszystkie kosmetyki. Postaw na model z lustrem – optycznie powiększy pomieszczenie. Przy tym będzie przydatne podczas wykonywania makijażu czy zakładania soczewek kontaktowych.

Innym pomysłem jest wąski, za to wysoki, wolnostojący regał do łazienki. Będziesz mógł schować w nim całą swoją chemię łazienkową, przybory do sprzątania oraz prania. Nowoczesne wzory frontów tych mebli możesz znaleźć w sklepie Cudna Łazienka. Zajrzyj do niego i wybierz te, które najbardziej pasują do Twojego wnętrza.

Niezbędny dodatek do łazienki, który nada wnętrzu klimatu

Nie tylko meblami możesz wpłynąć na wygląd pomieszczenia i sprawić, że Twoja łazienka będzie najpiękniejsza. Dodatki do niej także znacząco ją wzbogacą. Jeden z podstawowych elementów stanowi lustro. Bez niego nie da się wykonać wielu porannych czy wieczornych czynności. W zależności od jego ozdobnej ramy możesz nadać wnętrzu odpowiedniego charakteru. Dopasuj ją kolorystycznie do pozostałych elementów i mebli w łazience, dzięki czemu będą wyglądały jak komplet.

Nie zapomnij też o dekoracjach. Ustaw na wannie lub szafce muszle i butelkę napełnioną piaskiem. To bardzo ładna ozdoba, która także urozmaici Twoją łazienkę.