Piękny ogród to wizytówka domu. Zasadzone tam kwiaty często poprawiają wygląd całego otoczenia, tworząc wspaniałe miejsce do wypoczynku. Gustowny fotel, interesująca książka i obecność przyrody – czy trzeba czegoś więcej? Ogródek to też świetny sposób na wzbogacenie swojej diety o świeże warzywa i zioła. Zajmując się roślinami, dbasz o ich rewelacyjną jakość. Możesz być więc pewny, że nie użyto przy nich szkodliwych dla zdrowia środków chemicznych. Jakich narzędzi będziesz potrzebował, by cieszyć się dopracowaną przestrzenią? Na pewno przydadzą Ci się funkcjonalne grabie do trawy, liści i spulchniania ziemi.

Różne rodzaje grabi. Co nada się do trawy?

Do czego służą grabie? Odpowiedź wydaje się oczywista, jednak omawiane narzędzia przeznaczone są do różnego typu zadań. Nie bez powodu grabie występują pod wieloma formami, gwarantując komfortową pielęgnację ogródka lub działki. Warto jednak używać sprzętu zgodnie z przeznaczeniem. Znacznie ułatwi to wykonywaną pracę, przyspieszając cały proces.

Grabie do trawy charakteryzują się specjalnym rozstawem zębów, tworząc w ten sposób gęstą siatkę. Elementy są bardzo sztywne, cienkie i długie. Służą one przede wszystkim do usuwania mniejszych zanieczyszczeń. Należy jednak zaznaczyć, że do pielęgnacji trawnika nadadzą się także bardziej uniwersalne rozwiązania. Przykładem niech będą stalowe grabki do liści od firmy Sneeboer. Szybko pozbędą się małych kamyków i chwastów, co znacznie poprawi jakość murawy.

Grabie do trawy i liści. O czym jeszcze warto wiedzieć?

Chcesz zadbać o murawę? Musisz wiedzieć, że liście hamują porost trawy, a do tego tworzą środowisko dla chorób grzybowych. Na szczęście wystarczą funkcjonalne grabie, cechujące się długimi i elastycznymi zębami. Ich rozłożysty grzebień sprawnie dopasuje się do podłoża. Świetnym pomysłem będzie zainwestowanie w duże stalowe narzędzie od firmy Sneeboer. Takie grabie do trawy, dostępne np. w sklepie Uprawiaj, pozbędą się nie tylko liści, ale także skoszonej trawy, nie powodując przy tym uszkodzeń powierzchni.

Nie tylko trawa! Jak grabie pomogą w pielęgnacji ogrodu?

Ilość dostępnych grabi pozwoli Ci zadbać o cały ogródek. Narzędzie ogrodnicze Perseus zostało wykonane z brązu, co pozytywnie wpłynęło na jego wytrzymałość. Długi trzonek pozwala zaś na długą i bezproblemową pracę. Spulchnianie i pielenie gleby to wszak ważne czynności w życiu ogrodnika. Dostosuj więc grabie do realizowanego zadania i spraw, by trawnik wyglądał tak samo pięknie, jak inne rośliny.