Nieruchomości należą do najbardziej stabilnych form inwestowania kapitału. Potwierdziło się to w czasie pandemii koronawirusa. Podczas, gdy posiadacze akcji, kryptowalut i funduszy tracili, właściciele nieruchomości zyskiwali. Poznaj cztery zalety inwestowania w mieszkania

Wiele form zarabiania

Możliwości inwestowania w nieruchomości jest wiele. Najbardziej popularną z nich są nieruchomości na wynajem. Z takiej możliwości korzystają już nie tylko inwestorzy działający w dużych miastach, ale również w mniejszych. Co ważne, kupują oni nie tylko nieruchomości na rynku pierwotnym, ale również wtórnym.

Ciekawą odmianą wynajmu jest wynajem krótkoterminowy. Cieszy się on ogromną popularnością wśród turystów, którzy przyjeżdżają do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. To ciekawa forma zarabiania dla tych, którzy kupują mieszkania Kraków

Inną formą zarabiania na nieruchomościach jest flipping, czyli szybka sprzedaż wyremontowanej nieruchomości.

Fizyczna forma inwestycji

To kluczowa cecha zapewniająca bezpieczeństwo takiej inwestycji. Działka, dom, czy mieszkanie w Krakowie mają fizyczny charakter. Nie są więc jedynie wirtualnym dobrem, jak to ma miejsce w przypadku akcji giełdowych spółek, czy też kryptowalut.

Wartość rośnie z czasem

Ceny nieruchomości rosną nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat. Średnio rocznie jest to około 3-4 proc. Oznacza to, że zakupiona przez Ciebie dzisiaj nieruchomość, za kilka lat będzie warta o kilkanaście procent więcej niż ma to miejsce obecnie.

W praktyce oznacza to tyle, że zakup nieruchomości (nie tylko na cele inwestycyjne) jest jednym ze sposobów na uniknięcie konsekwencji występowania inflacji. Spadająca wartość pieniądza powoduje, że 100 złotych dzisiaj jest warte znacznie mniej niż jeszcze lat temu - można za nie mniej dóbr kupić.

Inwestowanie w nieruchomości pozwala chronić swoje pieniądze przed tym zjawiskiem. 

Niskie ryzyko utraty całej kwoty

Inwestujący na giełdzie ryzykują tym, że w momencie załamania się rynku lub krachu mogą stracić całą zainwestowaną kwotę. Takiego ryzyka nie ma w przypadku nieruchomości. Ich fizyczny charakter i rosnąca wartość w czasie sprawiają, że inwestor w każdym momencie może sprzedać mieszkanie, uzyskując znaczną część jej wartości.

Co ważne, wartość nieruchomości nigdy nie spadnie do zera. Ograniczona podaż ziemi sprawia, że bez względu na to, co znajduje się na działce, to przedstawia ona realną wartość. Zapewnia ją właśnie ten skrawek ziemi, który do Ciebie należy.