Wymiana okien jest często odwlekana ze względu na uciążliwość prac z nią związanych i ich koszt. Nowa stolarka okienna kosztuje nawet kilkanaście tysięcy złotych w przypadku wymiany wielu okien. Mniej płaci się za typowe okna, których kształt i typ odpowiadają na potrzeby większości użytkowników. Bez względu na to, jakie okna chce się zamówić, warto poznać zalety wymiany ich na nowe.

1. Oszczędność ciepła 

2. Obniżenie poziomu hałasu

3. Ulga termomodernizacyjna

 

Wymiana okien na nowe w domu jednorodzinnym lub mieszkaniu w bloku jest dość kosztowna, a prace trwające co najmniej cały dzień są uciążliwe. Dla wielu osób jest powód odwlekania w czasie remontu, którego przeprowadzenie znacząco podnosi komfort życia. Sprawdź, jakie są zalety wymiany starej stolarki okiennej na nową. 

 

Oszczędność ciepła 

Stare okna są nieszczelne, przez co ucieka przez nie sporo ciepła. W domu jest przez to chłodniej, a zużycie opału rośnie. Koszty ogrzewania są przez to sporym obciążeniem dla budżetu, choć nie idzie za nimi efektywność pracy grzejników. Wymiana okien na nowe i szczelne sprawia, że w pomieszczeniach mieszkalnych jest cieplej, pomimo że zużywa się mniej opału. Dzięki temu inwestycja w nową stolarkę okienną przekłada się na realne oszczędności w okresie zimowym.

 

Sprawdź cennik na www.roletyalu.pl/cennik-okien-typowych

 

Obniżenie poziomu hałasu

Okna dostępne w Roletyalu chronią przed nadmiernym hałasem. Stare okna montowane przez kilkunastoma latami lub wcześniej nie były przystosowane do wyciszania budynków mieszkalnych w takim samym stopniu jak współczesne modele. Stolarka okienna montowana obecnie skutecznie wygłusza odgłosy przejeżdżających samochodów, tramwajów, pociągów, a także krzyki, szczekanie psów lub zbyt głośną muzykę. Dzięki temu o każdej porze dnia i nocy można cieszyć się ciszą, nawet w centrum dużego miasta. Stopień wyciszenia zależy od typu materiałów wykorzystanych do produkcji stolarki okiennej, jej obróbki po zamontowaniu oraz ilości szyb w każdym oknie. 

 

Ulga termomodernizacyjna

Właściciele domów jednorodzinnych, którzy zdecydują się na wymianę okien na nowe, mają prawo do skorzystania z ulgi podatkowej. Ulga termomodernizacyjna obniża koszty wykonania okien, jeśli tylko wymienia się stolarkę w celu poprawienie izolacji termicznej budynku. Jest to zachęta dla osób, które decydują się na działania proekologiczne, mające na celu ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i spowolnienie ocieplania się klimatu. Ulga przysługuje wyłącznie właścicielom budynków już istniejących.