Czy naturalne materiały, prostota w wystroju jest Ci bliska? Co powiesz na małe czy też większe zmiany w wystroju swojego wnętrza w duchu „slow life”? Przed Tobą sprawdzone rozwiązania na stylowe mieszkanie w stylu rustykalnym!

Aranżacja wnętrza – jak stworzyć bezbłędną bazę dla stylu rustykalnego?

Styl rustykalny wyraźnie nawiązuje do wiejskiego stylu. To odskocznia od nowoczesnego designu na rzecz rozwiązań – przedmiotów, materiałów zaczerpniętych ze spokojnego życia na wsi. Wnętrza w stylu rustykalnym kojarzą się przede wszystkim z prostotą i harmonią znaną z natury. Z takich pomieszczeń wręcz bije niewymuszony, ciepły, przytulny, domowy klimat.

Decydując się na aranżację wnętrza w stylu rustykalnym, pamiętajmy nade wszystko o… drewnie! Drewniane podłogi, meble, belki stropowe na suficie zapewnią pożądany we wnętrzu rustykalnym efekt naturalności. W pomieszczeniach stylizowanych na wiejskie powinna znaleźć się także cegła dekoracyjna – najlepiej, by była to stara cegła. W tym przypadku masz do rozważenia w zasadzie cztery opcje:

Na jakie kolory postawić, urządzając pomieszczenie rustykalne? Oczywiście na kolory inspirowane naturą, a więc biel, beż, zieleń, brąz i czerwień.

 

Wystrój wnętrza – elementy, bez których nie istniałoby pomieszczenie rustykalne

W przypadku materiałów i przedmiotów we wnętrzu rustykalnym nie ma zaskoczenia, ponieważ te elementy również powinny nawiązywać do natury. Udając się na zakupy, pomyślmy o: ceramicznych naczyniach, glinianych donicach, wiklinowych koszach, koronkowych serwetach, lnianych zasłonach itp. W pomieszczeniu stylizowanym na wiejskie idealnie odnajdą się również cięte kwiaty w stylowych wazonach, jak również żywe rośliny doniczkowe.

Wnętrza rustykalne – dlaczego nagle stały się modne?

Nie ulega wątpliwości, że w ostatnim czasie styl rustykalny stał się obiektem zainteresowania sporej rzeszy architektów, jak również właścicieli domów czy mieszkań. Nic dziwnego – wnętrza rustykalne urządzone w sposób przemyślany i spójny to prawdziwa oaza spokoju i przytulności. Co więcej, elementy rustykalne znakomicie łączą się z szalenie modną stylistyką skandynawską. Zauważmy, że w obu stylach można odczuć silny związek z naturą, funkcjonalność i prostotę!

Znając podstawowe zasady stylu rustykalnego, mając dostęp do mnóstwa inspiracji czy też aranżacji dzięki portalom wnętrzarskim, możemy z łatwością wprowadzić do swojego wnętrza iście wiejski klimat. Codzienność w takich warunkach mieszkalnych wydaje się być kuszącą propozycją, prawda?