Coraz częściej w domach i mieszkaniach zaczyna pojawiać się nowoczesny styl wystroju wnętrz. W wielu przypadkach wystarczy kilka podstawowych mebli oraz kierowanie się prostymi zasadami, by osiągnąć perfekcję – sprawdź, co wyróżnia styl nowoczesny spośród innych i dlaczego warto na niego postawić!

Cechy charakterystyczne

To, czym musisz się kierować planując nowoczesny wystrój, to komfort, wygoda i funkcjonalność. Każdy element powinien mieć swoje przeznaczenie. Wyraźny wpływ minimalizmu jest też widoczny w liczbie dodatków – ogranicz ich ilość i postaw jedynie na takie akcesoria, które wzbogacą wnętrze. Pozbądź się starych figurek czy pamiątek znad morza – zastąp je prostymi świecami lub ulubionymi książkami. Dobrym pomysłem będą też dobrze dobrane ochraniacze.

Elastyczny pokrowiec na sofę to świetny dodatek, który z pewnością się przyda. Miękka tkanina gwarantuje pełną wygodę, z kolei dzięki specjalnej powłoce, pokrowiec może chronić przed pazurami i kłami pupili. Co więcej, wodoodporne modele okażą się świetnym rozwiązaniem – wystarczy przetrzeć gąbką lub ściereczką miejsce, na którym przypadkowo wylała się herbata lub woda, a po plamie nie pozostanie żaden ślad!

Paleta barw do nowoczesnego mieszkania

Urządzając swoje mieszkanie w nowoczesnym stylu nie można zapomnieć o odpowiednich kolorach – w nowoczesnych wnętrzach króluje biel. Klasyczna barwa świetnie pasuje do każdego typu dodatków. Jeśli podobają Ci się szarości, możesz wzbogacić ściany o chłodne odcienie. Jeśli jednak planujesz ocieplić wnętrze, postaw na drewno. Świetnym pomysłem jest też kominek w salonie i pamiętaj o fotelach. Zbuduj przestrzeń, dzięki której poczujesz się komfortowo.

Dodatki do otwartej przestrzeni

Styl nowoczesny charakteryzuje również dużo wolnej przestrzeni i brak wyraźnych podziałów – świetnie sprawdzi się w mieszkaniach, w których kuchnia łączy się z jadalnią lub jadalnia z salonem. W nowoczesnych domach strefy te nie są podzielone, a raczej można w nich zarówno odpoczywać, spożywać posiłek, jak i poddawać się z całą rodziną rozrywce.

Istotne jest też odpowiednie dobieranie dodatków. Choć ich liczba musi być znacząco ograniczona, trzeba też pamiętać o tym, by całość była spójna. Wolne miejsce na półkach zagospodaruj za pomocą produktów chromowanych, na przykład ozdobnych wazonów. Możesz też wybrać obrazy i rzeźby, które dopasujesz do swojego domu. Stwórz nowoczesne wnętrze w swoim domu i ciesz się wygodą oraz funkcjonalnością, jaką z pewnością zapewnią Ci powyższe rady!