Zamki do drzwi występują w wielu różnych rodzajach, a na dodatek mamy do dyspozycji różne marki, zarówno krajowych, jak i zagranicznych producentów zamków. Wie o tym każdy, kto myślał o wymianie zamków w mieszkaniu albo planował wykonać montaż zamków w nowym domu. Rozglądając się w bogatej ofercie rynku, warto mieć na uwadze, do czego służą zamki nawierzchniowe oraz kiedy przydają się zamki wpuszczane. Na te pytania odpowie nam doświadczony ślusarz, czyli specjalista od prac z zamkiem do drzwi w roli głównej.

Na czym polegają różnice w zamkach do drzwi?

Wybór zamka do drzwi, w czym może nam pomóc dobry i doświadczony ślusarz, to jeden z podstawowych kroków do zabezpieczenia własnego dobytku. Profesjonalni ślusarze z Gliwic doradzają w zależności od potrzeb klientów, czy lepiej wybrać zamki nawierzchniowe, czy modele wpuszczane. Różnią się one technologią, a także budową i zabezpieczeniami. Oba rodzaje zamków do drzwi nadają się też do montażu w innych warunkach. Tutaj przydaje się wiedza, że usługi ślusarskie z Gliwic wykonywane przez techników z Pogotowia zamkowego obejmują nie tylko montaż zamków, ale także ich szeroki wybór. Tym samym w jednym miejscu możemy załatwić obie, ważne dla bezpieczeństwa sprawy – czyli wybrać dobry zamek do drzwi i zlecić jego montaż zaufanej osobie z doświadczeniem. Montaż zamków nawierzchniowych w Gliwicach jest realizowany zarówno w domach, jak i w firmach aż 7 dni w tygodniu oraz 24 godziny na dobę. O szerszym wachlarzu usług można poczytać na stronie Pogotowia zamkowego – www.pogotowie-zamkowe-gliwice-24h.pl.

Czy zamki wpuszczane się sprawdzają?

Według statystyk montaż zamków wpuszczanych jest popularny, bo te znacznie zwiększają poziom bezpieczeństwa. Takie zamki do drzwi są nieustannie unowocześniane przez producentów, a mogą być dopasowane nawet wyglądem. Pogotowie ślusarskie gwarantuje nam zamki nawierzchniowe z blokadą lub z zatrzaskiem, a ślusarze polecają także mechanizmy z wkładką cylindryczną i zasuwą. To jednak zależy od tego, ile chcemy wydać na zamek wpuszczany oraz jakie mamy teraz zamontowane w futrynie.

Zamek nawierzchniowy, czyli dodatkowe zabezpieczenie

Niejeden producent zamków poleca także zamki nawierzchniowe jako doskonałe dodatkowe zabezpieczenie. Takie zamki przydają się wszędzie tam, gdzie o majątek troszczymy się z podwójną czujnością (to samo rozwiązanie poleci nam Pogotowie zamkowe). W tym przypadku wyróżniamy zamki zapadkowe, zasuwkowe i ich hybrydy. W konkretnym wariancie najlepiej zdać się na Pogotowie zamkowe z Gliwic. Pamiętajmy też, że amatorski montaż może popsuć mechanizm, dlatego najlepiej zrobi to fachowiec z Pogotowia ślusarskiego z Gliwic.