Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że łazienka jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To właśnie tam spędzamy wiele czasu każdego ranka i wieczora, by przygotować się na nadchodzący dzień i zrelaksować przed snem. Warto sprawić, by nasza łazienka była nie tylko funkcjonalna, ale i cieszyła oko. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze style urządzana łazienek.

Łazienka marynistyczna

Styl marynistyczny niewątpliwie kojarzy się z łazienką. Pomieszczenie, w którym zażywamy ciepłych kąpieli lub bierzemy poranny prysznic może przywołać na myśl wakacje pod palmą lub dać namiastkę prawdziwego SPA rodem z egzotycznych krajów. Nie bez kozery często urządzenie łazienki wiąże się z wykorzystaniem odcieni błękitów, granatów, koloru niebieskiego. Kolor wody, ale i nieba zdecydowanie wprowadzi do Twojej łazienki miłe skojarzenia. Choć niebieski jest barwą dość chłodną, to kiedy skomponujesz go razem z odcieniami kremowymi, waniliowymi okaże się bardzo przyjazny. Pamiętaj jednak, by Twoja łazienka nie utonęła w tych błękitach, wykorzystaj ten kolor albo jako kolor kafli kładzionych na jednej ze ścian, jako kolor dodatków - dywaników, pudełeczek, ręczników.

Łazienka glamour

Która z kobiet nie marzyła nigdy o łazience w takim stylu? To odbicie wszelkich dziewczęcych marzeń. Złoto, kryształy, bogate zdobienia - to charakterystyczne elementy tego stylu. Aby jednak nie przytłoczyć (często niewielkich) przestrzeni łazienkowych warto wyeksponować akcesoria w tym stylu na dość spokojnym tle. Zdobione lustra, żyrandole, kinkiety z wiszącymi zdobnymi łańcuchami kryształów będą wyglądały stylowo na białym lub czarnym tle. Możesz w takiej aranżacji łazienki wykorzystać także zdobniejsze baterie łazienkowe do umywalek i wanien - spróbuj znaleźć takie w kolorze złota - to właśnie ten kolor powinien dominować w tymże stylu.

Łazienka minimalisty

Prostota, spokój i minimalizm - te trzy cechy sprawią, że Twoja łazienka będzie ponadczasowa i niezwykle funkcjonalna. Przy wyborze armatury pamiętaj, by jej kształty były jak najbardziej proste, kubistyczne. Nie wybieraj umywalek, misek do WC, które mają faliste kształty, wybierz te proste, o podstawie kwadratu, koła, prostokąta. Zarówno armatura, jak i ceramika i akcesoria łazienkowe powinny być ze sobą spójne. Wybierz podstawowe kolory - doskonale sprawdzi się w takim stylu biel, czerń, granat czy szarość. Nie ograniczaj się przy wyborze materiałów - szyby, chrom, stal, nagi beton czy materiały syntetyczne imitujące marmur, lastriko lub drewno doskonale wpiszą się w minimalistyczną łazienkę.

Więcej informacji jak urządzić łazienkę znajdziecie na Dekoportal.pl.