Ładowarki teleskopowe są bardzo często spotykanymi maszynami, ale wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma do czynienia właśnie z takim pojazdem. Zdarza się, że ładowarki nazywane są przez niektórych dźwigami lub podnośnikami, ale jest to zupełnie inna kategoria pojazdów dźwigowo-podnośnikowych. Ładowarki można wynająć w wielu firmach w całym kraju. W Warszawie liderem w branży jest firma Dźwigi i Podnośniki, która już od wielu lat posiada bardzo rozległą flotę ładowarek teleskopowych najlepszych producentów.

Co to jest ładowarka teleskopowa?

Ładowarki teleskopowe to pojazdy, które mogą z powodzeniem zastąpić dźwig czy podnośnik w niektórych sytuacjach. Są to pojazdy wyposażone w teleskop, który może być zakończony żurawikiem hydraulicznym, pługiem, kosiarką, widłami, łyżką czy koszem osobowym. W zależności od potrzeb - wystarczy dobrać odpowiedni osprzęt dodatkowy. Najczęściej ładowarka teleskopowa posiada udźwig do 4 ton i zasięg ramienia do 17 metrów. Można więc powiedzieć, że to pojazd do zadań, do których podnośnik koszowy czy dźwig samojezdny to za dużo.

Występują dwa typy ładowarek teleskopowych: czołowe i obrotowe. Ładowarki teleskopowe obrotowe są bardziej uniwersalne, dzięki temu, że mogą się obracać o 360 stopni, sprawdzają się bardzo dobrze na niewielkich przestrzeniach.

Więcej informacji: https://www.podnosimy.pl/ladowarki-teleskopowe/

Zastosowanie ładowarki teleskopowej

Coraz częściej ładowarki teleskopowe widywane są przy pracach nie tylko w branży budowlanej. Najczęściej ładowarka teleskopowa znajduje swoje zastosowanie w przemyśle, leśnictwie czy rolnictwie. Dzięki swojej uniwersalności i wielu możliwościom, może zastąpić kilka maszyn, co jest bardzo wygodne i praktyczne. W leśnictwie ładowarki teleskopowe służą przede wszystkim do transportu drewna. W rolnictwie znajdują swoje zastosowanie przy transporcie wielkich beli siana czy słomy, a także paszy dla zwierząt.

Ładowarka teleskopowa może być stosowana na otwartej przestrzeni, a także w pomieszczeniach zamkniętych. Coraz częściej ładowarki można zobaczyć na magazynach czy na placach magazynowych.

Wynajem ładowarek teleskopowych w Warszawie

Chcąc wynająć nowoczesne, sprawne i zaawansowane technologicznie ładowarki teleskopowe w stolicy, warto skorzystać z usług firmy Dźwigi i Podnośniki Dariusz Kujawa. Jest to firma, która cieszy się dużym zainteresowaniem klientów i szacunkiem ze strony konkurencyjnych firm. Nie da się nie zauważyć, że jest to firma, która nieustannie powiększa swój park maszynowy i inwestuje w nowe ładowarki teleskopowe czy inne pojazdy do realizacji usług dźwigowych i podnośnikowych.

Dostępne w firmie ładowarki teleskopowe są wynajmowane krótkoterminowo i długoterminowo. Oczywiście gwarantowana jest również profesjonalna obsługa operatorów z bogatym doświadczeniem i doskonałą znajomością pojazdu, z którym pracują. Owocuje to sprawną realizacją usług i ich wysokim poziomem. To bardzo ważne, by ładowarka teleskopowa była obsługiwana przez pracownika, który zna ją jak własną kieszeń i w razie potrzeby potrafi usunąć usterki czy odpowiednio zareagować w trudnej sytuacji.

Jeśli chodzi o cennik wynajmu ładowarek teleskopowych to każdorazowo ceny ustalane są indywidualnie z klientem. Wszystko zależy od rodzaju prac, terminu ich realizacji, rodzaju i wartości ładunku do transportu czy lokalizacji usług do wykonania. Bardzo ważny jest więc kontakt klienta z firmą i przedstawienie szczegółów zlecenia.

Współpraca z firmą Dźwigi i Podnośniki Dariusz Kujawa w temacie ładowarek teleskopowych to bardzo dobry wybór i gwarancja satysfakcji dla obu stron.

Źródło: https://www.podnosimy.pl