Chcesz oszczędzić swój czas związany z wykończeniem mieszkania? Zależy Ci na tym, aby wnętrze było stylowe i funkcjonalne? Wybierz usługę „pod klucz”! Coraz więcej właścicieli mieszkań decyduje się na korzystanie z usług „pod klucz”. Projekt „pod klucz” i wykończenie nieruchomości „pod klucz” to nie tylko szansa na zamieszkanie we wnętrzach zachwycających swoim wyglądem, ale również oszczędność czasu i pieniędzy. Na czym dokładnie polega usługa „pod klucz”? W jaki sposób można z niej skorzystać? Z jakimi kosztami trzeba się wówczas liczyć?

Wykończenie nieruchomości „pod klucz” – co to jest?

Usługa taka jak wykończenie nieruchomości „pod klucz” cieszy się dziś rosnącym zainteresowaniem. To najczęściej kompleksowe prace, które obejmują przygotowanie projektu wnętrza oraz jego wykończenie przez firmę, która zatrudnia odpowiednich pracowników gotowych do podjęcia zlecenia.

W ramach usługi można skorzystać z szerokiej gamy różnych prac, które będą obejmowały przygotowanie projektu wnętrza oraz jego realizację – zamówienie materiałów, ich dostawę, montaż wraz z nadzorem autorskim, a także sprzątanie po zrealizowaniu usługi.

Najważniejsze zalety wykończenia mieszkania „pod klucz”:

 • oszczędność czasu na doborze materiałów i pracach
 • możliwość skorzystania z pomocy projektantów wnętrz
 • opłacalne rozwiązanie przy zleceniu prac zewnętrznej ekipie
 • koszty wiadome z góry
 • terminowy odbiór mieszkania
 • gwarancja na prace wykończeniowe

Zatem projekt „pod klucz” oraz wykończenie „pod klucz” to doskonała propozycja dla tych klientów, którzy kupują nowe mieszkanie albo chcą kompleksowo wyremontować to już posiadane i nadać mu efektowny, niebanalny wygląd.

Kto oferuje usługi „pod klucz”?

Najczęściej usługi wykończenia nieruchomości „pod klucz” kojarzone są z zakupem nowego mieszkania prosto od dewelopera, ale aktualnie można skorzystać z nich także w przypadku, gdy deweloper nie oferuje usługi „pod klucz” lub chcemy wyremontować mieszkanie używane.

Jednym z biur specjalizujących się w wykańczaniu nieruchomości „pod klucz” w Krakowie oraz w okolicznych miejscowościach jest Quality Investment. Swoim klientom prezentuje kilka pakietów wykończeniowych do wyboru, które zawierają modne, markowe materiały.

Co znajduje się w pakietach wykończenia „pod klucz”?

Pakiety wykończeniowe „pod klucz” oferowane przez biura mogą obejmować różnego rodzaju czynności, a także różnią się pomiędzy sobą liczbą materiałów do wyboru oraz ich jakością.

Im pakiet będzie droższy, tym będzie także szerszy – klient może skorzystać także z dodatkowych usług i przebierać nawet kilkunastu czy kilkudziesięciu typach materiałów.

Standardowe pakiety „pod klucz” obejmują:

 • montaż drzwi wewnętrznych
 • kładzenie gładzi i malowanie ścian farbami
 • wykonanie podłóg – płytki, panele i inne materiały
 • realizację łazienki – płytki, kabina lub wanna, umywalka, toaleta, bidet, armatura
 • montaż lamp
 • montaż osprzętu elektrycznego – gniazdka, wyłączniki

Dodatkowo, w ramach pakietów „pod klucz” biuro może zaoferować również innego rodzaju usługi, na przykład projektowanie i montaż kuchni i innych mebli na wymiar, wykonanie schodów wewnętrznych, montaż instalacji klimatyzacji, inteligentnego domu i innych. W przypadku mieszkań z dostępem do ogrodu można także otrzymać pomoc w ramach jego projektowania i wykonania.

Ile należy zapłacić za wykończenie mieszkania „pod klucz”?

Projekt „pod klucz” i wykończenie nieruchomości „pod klucz” związane są ze zróżnicowanymi kosztami, które obejmują przy tym zarówno materiały, jak również opłaty za usługi, w tym robociznę za wykonanie prac.

Najczęściej ceny rozpoczynają się już od około 500-900 złotych za metr kwadratowy nieruchomości w zależności od cennika biura. Pakiety obejmujące szerszą gamę materiałów to już cena od około 1000 do nawet 2000 złotych za jeden metr kwadratowy.

Jako że każde biuro ma inne oferty „pod klucz”, warto zapoznać się z nimi dokładnie, aby dobrać taką, która będzie najbardziej korzystna pod kątem zawartości pakietu oraz jego ceny.

Podsumowując, projektowanie i wykończenie mieszkania „pod klucz” to korzystny wybór dla wielu posiadaczy tych nieruchomości!