Oczyszczarki strumieniowe stosowane są do usuwania zanieczyszczeń z każdego rodzaju powierzchni. Stosuje się w nich materiał ścierny, którym może być piasek, śrut czy też szlaka pomiedziowa oraz granulacje korundu.

Zastosowanie

Oczyszczarki strumieniowe mogą być stosowane choćby przez firmy renowacyjne. Doskonale sprawdzają się, jeśli chodzi o oczyszczanie konstrukcji stalowych, prace antykorozyjne, oczyszczanie murów i fasad budynków. Oczyszczarki strumieniowe sprawdzają się także w zakresie czyszczenia odlewów i przedmiotów stalowych z każdego rodzaju zanieczyszczeń. Znajdą zatem zastosowanie w zakładach zajmujących się obróbką metalu. Ich zaletą jest tutaj fakt, że zastosowanie oczyszczarek w żaden sposób nie powoduje niepotrzebnego uszkodzenia powierzchni piaskowanej. Kluczem do stosowania tego urządzenia w sposób bezpieczny oraz efektywny jest jego odpowiedni dobór. Tutaj głównym kryterium jest zakres wykonywanych prac. Dlatego przy wyborze musimy określić czy chodzi nam jedynie o pozbycie się rdzy lub innych zanieczyszczeń, czy też mamy pokryć warstwą utwardzającą, lub ułatwić jej późniejsze pomalowanie. Bardzo często w oczyszczarkach wykorzystuje się tak zwany efekt uderzenia oraz odbicia. W ten sposób wykorzystuje się energię resztkową odbijanego ścierniwa. Dzięki temu zmniejsza się zużycie energii, ponieważ można wtedy zastosować mniej turbin o niższej mocy. Zaletą tego rozwiązania jest też niższe zużycie samej oczyszczarki.


Wybór

Wyboru oczyszczarki strumieniowej dokonuje się w zależności od przebiegu procesu produkcyjnego, wykonywanego zadania oraz wymaganej od maszyny wydajności. Rodzaj oczyszczarki powinien zatem zostać dostosowany do sprecyzowanych preferencji inżynierów produkcji. Najczęściej wyróżnia się urządzenia zawieszkowe do obróbki strumieniowej, przelotowe oczyszczarki strumieniowe zawieszkowe, oczyszczarki strumieniowe z taśmą z plecionego drutu stalowego, urządzenia do obróbki strumieniowej, urządzenia rolkowe do obróbki strumieniowej. Przy zakupie należy też zwrócić uwagę na koszt danego urządzenia oraz oczywiście na koszty, jakie będzie ponosić tytułem eksploatacji. Chodzi tu głównie o koszty związane z wymianą części zamiennych i zużyciem poszczególnych elementów oczyszczarki. Bardzo ważne w tym kontekście jest to, z jakiej jakości materiałów zostało zrobione urządzenie. Im są one solidniejsze, tym dłużej urządzenie zachowa swoje fabryczne, pierwotne właściwości. Decydując się na jednego producenta, powinniśmy też zapewnić sobie dostęp do szerokiego katalogu części zamiennych do oczyszczarek. Musimy mieć też pewność, że w każdej chwili dana firma jest w stanie świadczyć kompleksowe usługi w zakresie serwisu czy też modernizacji urządzenia. Ponieważ koszt naprawy urządzenia jest stosunkowo wysoki, to raczej należy szukać produktów sygnowanych przez znane i rozpoznawalne marki, o których wiemy, że ich produkty cechują się wysoką jakością i w zakresie wykonania, jak też zastosowanych do budowy oczyszczarki materiałów. W ten sposób zagwarantujemy sobie dłuższą żywotność urządzenia.

Więcej informacji na www.Contracor.com.pl