Wiele młodych par i małżeństw marzy o własnym domu, z dużym ogrodem i mieszcząca wszystkich bliskich przestrzenią relaksu. Niestety nie zawsze budowa domu na dużej działce jest możliwa, głównie ze względów finansowych. Jednak równie efektowny dom może powstać na działce o nietypowych wymiarach. Poniżej przedstawiamy projekty domów na wąską działkę. Zobaczcie koniecznie!

Projekt domu Bursztynów

To niezwykle zgrabny i prosty budynek parterowy z użytkowym poddaszem, idealnie dopasowujący się do wymiarów wąskich działek. Odpowiednie rozplanowanie pomieszczeń sprawia, że przestrzeń parteru jest wygodna i funkcjonalna, mimo tego, że kształty domu są nietypowe. Poddasze w tym projekcie obejmuje aż cztery pokoje. Projekt Bursztynów posiada również dwa balkony oraz obszerny taras, co otwiera wnętrze domu na otaczający go krajobraz. Drewniana zabudowa balkonów i kolor framug okiennych podkreślają naturalny charakter budynku.

projekty domów na wąską działkę (12, 14, 16 m)

Wąska konstrukcja domu pokryta jest dwuspadowym dachem. Prosta bryła sprawia, że wykonanie tego projektu może odbyć się wyjątkowo szybko. Subtelnie wysunięte podcienie wpływają  na większy komfort tarasu, a dodatkowo dodają projektowi lekkości. Zaletą projektu jest wprowadzenie wejść do garażu i kotłowni wewnątrz domu. Poddasze może pełnić strefę sypialną. Wszystkie 4 pokoje mają dostęp do balkonu. Pokoje rozdzielone są ściankami działowymi, więc bez problemu z dwóch pokoi można zrobić jeden większy.

Projekt domu Stroiczka

Projekt ten to pełen uroku dom parterowy, pokryty klasycznym dwuspadowym dachem o nachyleniu 30 stopni. Prosta bryła sprawia, że budowa tego domu będzie nie tylko szybka, ale również tania. Dom ten idealny jest dla niewielkiej rodziny, która ceni sobie funkcjonalne wnętrze. Budynek wyróżnia się częściowo zabudowanym tarasem. Został on całkowicie zadaszony, dzięki czemu bardzo dobrze chroni przed wiatrem i deszczem. Dużym atutem są przeszklenia budynku, dzięki czemu do środka wpada więcej światła. Dom ten będzie idealny dla osób ceniących prostotę i nowoczesność.

Projekt domu Ognikowo

Ogniwko to projekt dla inwestorów, którzy mają wąską działkę, ale marzą o wysokim domu z podpiwniczeniem i poddaszem użytkowym. Dzięki temu, że jedna ściana domu pozbawiona jest drzwi i okien, możliwe jest maksymalne zbliżenie się do krawędzi działki. Bryła budynku zaprojektowana została w taki sposób, aby dom można było wybudować na trudnych wąskich działkach. Kąt nachylenia dachu to 35 i 40 stopni. Elewacja frontowa budynku posiada balkon, który przykryty jest uroczym małym daszkiem. Z przodu budynku znajduje się również oryginalne wcięcie, w którym można umiejscowić ulubione drzewka czy kwiaty. Klient ma do wyboru kilka kolorów elewacji, więc na pewno każdy w tym projekcie znajdzie coś dla siebie. Piwnica to dwa spore pomieszczenia gospodarcze, więc miłośnicy przetworów niewątpliwie będą zachwyceni tym projektem. Parter budynku to strefa dzienna z kuchnią , jadalnią i salonem. Poddasze to strefa sypialni, w której klient ma do dyspozycji trzy pokoje - duży, mniejszy i najmniejszy, więc to świetne rozwiązanie dla małej rodziny z dwójką dzieci. Poddasze to również przestronna łazienka, w której bez problemu zmieści się zarówno wanna jak i kabina prysznicowa.

Projekt domu Piotrkowice

To projekt średniej wielkości z garażem jednostanowiskowym. Dwuspadowy dach i prosta bryła zapewnia niskie koszty budowy i szybką realizację projektu. Budynek posiada lekkie wysunięcie w elewacji  frontowej jak i tej od strony ogrodu. Jednak jest to projekt dosyć klasyczny, bez zwracających na siebie uwagę architektonicznych wyróżników. Dzięki dwuspadowej konstrukcji dachu, garaż doskonale współgra z całością, mimo tego, że nad nim dach jest umocowany nieco niżej. Część ogrodowa jest mocniej oszklona, dzięki czemu do pomieszczenia wpada więcej światła. Dzięki zastosowaniu dodatkowego okna w części poddasza osiągnięty został podobny efekt. Parter to otwarta przestrzeń, która łączy w sobie salon, kuchnię oraz jadalnię. Poddasze to trzy pokoje i łazienka. Z największego z pokoi można przejść na znajdujący się w frontowej elewacji balkon.

Dom “ciasny ale własny”!

Działki wąskie uchodzą za przestrzenie trudne w zabudowie. Jednak również nietypowe działki da się wykorzystać i stworzyć na nich efektowny projekt domu. Czasem warto porzucić chęć posiadania domu pod linijkę z typowym dużym ogrodem i o symetrycznej bryle na rzecz może mniejszego, ale równie przytulnego domu. Przecież chodzi głównie o to, aby w domu panowała miłość, to jak wygląda działka i czy ma określone wymiary nie ma wtedy większego znaczenia. Aby sprawdzić inne projekty zapraszamy na stronę internetową -- klik!