Mieszkania na poddaszu z wielu względów są pełne uroku, a przemawiają za tym dodające charakteru skosy, możliwość wykonania ciekawej aranżacji czy rozległe widoki z okna. Biorąc jednak pod uwagę usytuowanie w najwyższej części budynku, taki typ mieszkania może szybko się nagrzewać w czasie upalnych dni.

Jeżeli jesteś użytkownikiem poddasza, w którym okresowo panują warunki trudne do zniesienia ze względu na wysoką temperaturę, możesz skorzystać z praktycznych rozwiązań, które pozwolą obniżyć ją do optymalnego dla Ciebie poziomu.

Jak działają klimatyzatory przenośne

Urządzenia wiodących marek, jak np. BLAUPUNKT, nie zaburzają estetyki wnętrza Twojego mieszkania, przystępne gabaryty i ciekawy design sprawiają, że dyskretnie spełniają swoją funkcję. A co z generowanym dźwiękiem podczas pracy urządzenia? Nowoczesna technologia pozwoliła uzyskać satysfakcjonujące efekty na tym polu, więc klimatyzatory schłodzą pokój lub sypialnię bez wytwarzania przeszkadzających hałasów. Przenośne urządzenia chłodzące poprawią jakość samopoczucia w ciągu dnia i snu w nocy.

Warto wiedzieć, że klimatyzator przyda Ci się nie tylko w lecie podczas upału. Rozbudowane o dodatkowe funkcje takie jak osuszanie, ogrzewanie czy cyrkulacja, sprawdzą się w czasie zimy do dogrzania Twojego poddasza lub usunięcia nadmiaru wilgoci powstałej np. w trackie małego remontu. Jeżeli chcesz, by klimatyzator spełniał takie zadania, wybierz niezawodny sprzęt firmy WARMTEC, dzięki nim ustawisz dowolny kierunek nawiewu chłodnego powietrza, więc regulacja temperatury odbywa się równomiernie w całym wnętrzu. Wymieniając zalety należy wspomnieć również o łatwym sterowaniu, możliwości wygodnego przenoszenia w wybrane miejsce, ustawienia dowolnej temperatury oraz intensywności nawiewu.

Czym są klimatory

Upalna aura to doskwierające wysokie temperatury, ale również suche powietrze mające negatywny wpływ m.in. na skórę i oczy. Poprawić mikroklimat pod kątem temperatury i jednocześnie poziomu nawilżenia pozwolą wydajne, wielofunkcyjne klimatory najlepszych marek np. RAVANSON, Wykorzystują parowanie wody, a wydobywające się powietrze, chłodzone jest np. za pomocą kostek lodu.

Dowiedz się więcej na temat klimatyzatorów na wentsystem.com