Podłoga to bardzo ważny element w naszym domu. To właśnie po niej będziemy codziennie chodzić i narażać na różne zniszczenia. Z tego powodu powinna być ona ładna, ale też niezwykle praktyczna. Pamiętajmy więc, aby wybierać materiał odporny na wszelkie zniszczenia. Idealnie sprawdzi się drewniany parkiet, a co warto wiedzieć na jego temat?

Jaki rodzaj drewna najlepiej się sprawdzi?

Podłogi drewniane zawsze świetnie się prezentują. Jednak mnóstwo osób może mieć dylemat, który rodzaj drewna najlepiej się sprawdzi. Musimy sobie uświadomić, że na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszych oczekiwań i preferencji. Dlatego w pierwszej kolejności warto się zastanowić, które deski podłogowe najbardziej nam się podobają. W końcu drewno to bardzo zróżnicowany materiał, a każdy jego rodzaj może prezentować zupełnie inny styl. Wiele osób uwielbia szlachetny dąb, ale są też tacy, którzy docenią zalety innych materiałów. Na niektórych wrażenie zrobi nietypowy orzech laskowy lub egzotyczny rodzaj drewna.

Musimy jednak pamiętać, że podłoga jest bardzo narażona na ogromne zużycie, więc musimy wybierać niezwykle odporne materiały. Panele podłogowe z reguły kojarzą się nam z prestiżem, wytrzymałością i solidnością. Jednak prym wiedzie dąb, który idealnie sprawdzi się w każdej aranżacji wnętrz. Warto więc zajrzeć na http://www.drexpol.com.pl/ i wybrać deski podłogowe służące nam przez wiele lat.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniego materiału jest bardzo ważny, ale to niejedyna istotna kwestia. Podłogi drewniane będą się jeszcze lepiej spisywać, gdy zadbamy o ich odpowiednią grubość. Najlepszą opcją jest wybór rozwiązania warstwowego, ponieważ jest ono najtrwalsze i świetnie się prezentuje przez długi czas. Nie zapominajmy też, że warstwa wierzchnia często nazywana dekoracyjną, nie może mieć mniej niż 3,2 mm. Tylko wtedy będzie dokładnie spełniać swoje funkcje i posłuży nam przez długi czas. Odpowiednia grubość ma wpływ nie tylko na wygląd i wytrzymałość paneli podłogowych, ale też sprawia, że łatwiej utrzymać je w czystości.

Jak dbać o podłogę drewnianą, aby prezentowała się nienagannie przez długi czas?

Deska barlinecka bez wątpienia doskonale się prezentuje, ale powinniśmy o nią odpowiednio dbać. To sprawi, że jeszcze dłużej będzie nas zachwycać. Co więc możemy zrobić, aby nasze podłogi drewniane pozostały w nienagannym stanie? Przede wszystkim do jej czyszczenia i konserwacji musimy stosować profesjonalne środku przeznaczone do konkretnego rodzaju parkietu. Dzięki temu nie tylko zadbamy o jej wygląd, ale też zapewnimy jej lepszy stan. Nie możemy też zapominać, że taka praktyka powinna być regularna i wykonywana z należytą starannością. Szczególnej uwagi wymaga drewniana podłoga olejowana, gdyż najszybciej traci swój blask. Dlatego musimy pamiętać, aby regularnie ją olejować - w przeciwnym razie straci swój urok.

Jak widać, drewniany parkiet to doskonałe rozwiązanie, które zawsze prezentuje się stylowo i bez zarzutu. Jednak utrzymanie go w nienagannym stanie wymaga sporo wyrzeczeń i warto się na nie przygotować. Dzięki temu jednak nasze wnętrza olśnią wszystkich gości.