Urządzanie łazienki wymaga zwrócenia uwagi na szczegóły – ceramika stanowi jej integralną część, która musi pasować do aranżacji. Wybór urządzeń powinien być optymalnym rozwiązaniem pod względem ceny i jakości. Należy szukać ceramiki spełniającej oczekiwania pod względem praktycznym oraz estetycznym. Jak ułatwić sobie zadanie?

Ceramika sanitarna – pojedynczo czy w zestawach?

Pod pojęciem ceramika sanitarna kryją się takie urządzenia jak umywalka, sedes, bidet i wanna. Również inne elementy ceramiczne mogą zostać uwzględnione. Poszczególne elementy wyposażenia można wybierać odrębnie, ale prawdopodobnie będą się wówczas różnić stylem i kolorystyką, ponieważ nawet odcienie bieli są niezwykle zróżnicowane, co widać dopiero po postawieniu obok siebie dwóch urządzeń pochodzących od różnych producentów lub od jednego, ale z innych serii. Z tego względu rekomendowany wybór stanowią zestawy. Ceramikę w klasycznej bieli można kupić bez problemu, ale w bogatej ofercie rynkowej znajdują się również urządzenia w innych kolorach. Zestawy o innej barwie niż biała zwykle są dostępne na zamówienie. Zakup zestawu jest nie tylko praktyczną decyzją, ale również korzystniejszą cenowo. Cena ceramiki łazienkowej rośnie wraz z jej jakością. Nie można liczyć na to, że najtańsze modele będą służyć przez wiele lat, dlatego konieczna jest większa inwestycja. Nie chodzi o to, aby od razy kupować najdroższe wyposażenie, ale warto zapłacić nieco więcej, aby nie myśleć o zakupie nowej ceramiki do czasu generalnego remontu łazienki. Niektóre modele są dodatkowo pokryte specjalną powłoką chroniącą przed osadzaniem się brudu i umożliwiają ich bezproblemowe utrzymanie w czystości.

Umywalka – wybór zależny od baterii

Wybór kształtu i koloru umywalki to jedno, ale najważniejszą kwestię stanowi wybór odpowiedniego modelu adekwatnie do sposobu montażu baterii. Do wyboru są baterie sztorcowe, czyli stojące, i ścienne. Jeżeli w planach jest zakup baterii sztorcowej montowanej w umywalce a nie w blacie obok niej, wówczas trzeba zdecydować się na umywalkę z przygotowanymi fabrycznie otworami. Montaż baterii w ścianie nie wymaga zastosowania modelu bez otworów. Atrakcyjna ceramika łazienkowa jest dostępna w outlecie internetowym https://plusoutlet.pl, gdzie niższe ceny pozwalają na wyposażenie pomieszczenia w nowoczesne rozwiązania. Aby wygospodarować dodatkowe miejsce na różne drobiazgi, warto zdecydować się na umywalkę z szafką pod spodem.

Sedes – dostępne rodzaje

Do wyboru są sedesy stojące i podwieszane. Do często wykorzystywanych modeli należą sedesy stojące kompaktowe. Oferta producentów jest szeroka. Wśród proponowanych wariantów są sedesy o zaokrąglonych kształtach, jak i bardziej kanciaste. Jeżeli w łazience jest miejsce na bidet, warto się w niego wyposażyć. Powinien zostać ustawiony obok sedesu i kolorystyką oraz stylistyką być z nim identyczny. Z wyborem wyposażenia do łazienki nie warto się spieszyć – najlepiej zobaczyć wiele modeli ceramiki przed ostatecznym wyborem.