To jedne z najpopularniejszych urządzeń występujących na rynku wymienników ciepła. Firma Sondex oferuje najszerszy program produkcyjny, co sprawia, że pozwalają na optymalne rozwiązanie każdego procesu.

Walorem tego rozwiązania jest konstrukcja przestrzeni wlotowej, która zapewnia doskonałą dystrybucję płynu poprzez całą szerokość płyty. Dodatkowo uszczelki Sondex są zgodne z każdym modelem wymiennika ciepła proponowanym przez tego producenta.

Przeznaczenie wymienników ciepła marki Sondex

Wymienniki ciepła wyprodukowane przez Sondex są najczęściej stosowane w chłodnictwie, w przypadku klimatyzacji, a także ciepłownictwie, instalacjach solarnych, olejowych oraz hydraulicznych. Ich działanie polega wymianie ciepła ze strony pierwotnej na wtórną poprzez płyty, tak aby obiegi nie mieszały się ze sobą. Odpowiednie dokonanie wyboru wymiennika ciepła jest uzależnione od zapotrzebowania na moc wyjściową, temperaturę obiegów oraz stopień dopuszczalnych strat ciśnienia. W przypadku tych urządzeń, przyłącza procesowe występują w zakresie średnie od Ø25 do Ø650.

Wymienniki ciepła Sondex umożliwiają przepływ płynów z natężeniem od 50 l/h do 7200 m3/h. Ważna w tym przypadku jest konstrukcja kanałów przepływowych w przestrzeni wlotowej, która zabezpiecza przed postawaniem bakterii. Powstające zanieczyszczenia rozwijają się w niewykorzystywanych przestrzeniach. Taka przestrzeń wlotowa posiada minimalną ilość punktów kontraktowych oraz strefę kontroli wycieku, dzięki czemu uszczelki Sondex nie muszą podlegać częstym wymianom.

Wymiennik płytowy dla każdego procesu przemysłowego

Ilość typów płyt i wzorów wytłoczeń pozwala na stosowanie produktów Sondex praktycznie przy każdym zapotrzebowaniu. Z kolei uszczelki Sondex zapewniają skuteczne blokowanie rozmieszczenia sąsiadujących ze sobą płyt za pomocą solidnych gumowych wypustów. To one w głównej mierze ułatwiają prawidłowy montaż pakietu w wymienniku. Produkowane uszczelki Sondex stanowią najskuteczniejsze zabezpieczenie, gdyż na etapie projektu i wytwarzania charakteryzują się wysoką jakością. Wieloletnie doświadczenie wspomnianej marki pozwoliło na wiele inspiracji do innowacyjnych ulepszeń oraz stworzenia materiałów najwyższej jakości.

Wymienniki płytowe firmy Sondex zapewniają maksymalną wymianę ciepła, dzięki specjalnie przygotowanej powierzchni. Dostosowane są praktycznie do każdego zastosowania, umożliwiają uzyskanie optymalnej wydajności przy niewielkiej liczbie płyt. Wysoka sprawność urządzenia pomaga na poprawę wydajności i obniżenie zużycia energii. Dodatkowo zostały zaprojektowane w taki sposób, aby równomiernie rozprowadzały czynnik po całej płycie i zapobiegały tworzeniu się stref zastoju. Pozwala to na jak najlepsze wykorzystanie dopuszczalnego poziomu spadku ciśnienia. Oprócz tego uszczelki Sondex zapobiegają niewspółosiowości pakietu płyt i zapewnia łatwy montaż. Specjalnie zaprojektowane rowki utrzymują elastyczność, dzięki czemu wydłużona jest ich żywotność.