Nie da się ukryć, że salon stanowi ważną przestrzeń w domu. Najczęściej przyjmujemy w nim gości, odpoczywamy i oglądamy telewizję. Warto więc dołożyć starań, by zaaranżować klimatyczne wnętrze. Warto pamiętać, że zmiany wizerunku miejsca wcale nie muszą być gwałtowne, nowego charakteru mogą dodać drobne elementy dekoracyjne.

Obrazy i zdjęcia

Jednym ze sposobów wypełnienia przestrzeni jest umieszczenie na ścianach obrazów albo zdjęć. Obecnie bardzo popularne są także fototapety, które nakleja się na fragmenty ścian. Wybór motywów jej ogromny, choć od kilku sezonów ciągle na topie są wzory kwiatowe. Obrazy na płótnie albo plakaty to również doskonały sposób na ozdobienie salonu. Najlepiej umieścić je w centralnym miejscu np. nad sofą. Wielu użytkowników decyduje się na zamontowanie ramek z rodzinnymi zdjęciami. Kolaż z fotografiami świetnie dynamizuje przestrzeń i sprawia, że staje się ona bardziej intymna i klimatyczna.

Wazony z kwiatami

Doskonałym pomysłem jest również wykorzystanie wazonów. Można w nich stworzyć ciekawe stroiki albo trzymać piękne bukiety kwiatów. Do wyboru jest kilka rodzajów wazonów dekoracyjnych: kielichy, klasyczne prostokąty, wazony dwustronne, na nóżkach i wazony kielichy. Każdy rodzaj może występować w niebanalnym kształcie. Ceny tych przedmiotów są różne, w zależności od wielkości i materiału wykonania. Interesujące wazony dekoracyjne można znaleźć na: https://www.indelo.pl/wazony-dekoracyjne-cat-13. Wazon musi pasować do wystroju wnętrza. Nie ma jednej, uniwersalnej zasady, co do wyboru tego dodatku. Nie mniej jednak warto pamiętać, że szklany wazon z kwiatami sam w sobie jest oryginalną ozdobą. Na rynku dostępne są produkty z przezroczystego i kolorowego szkła. Wiele firm oferuje ręcznie malowane wyroby. Warto również pamiętać, że wazony nie musza być wykonane ze szkła. Bardzo popularne są te zrobione z kamienia albo egzotycznego drewna. Oczywiście szkło jest najbardziej uniwersalnym i tradycyjnym materiałem, który łatwo wkomponuje się w różne aranżacje. Wybierając kwiaty warto sprawdzić ich zapach, niektóre gatunki mają drażniącą, mocną woń, która może przeszkadzać niektórym domownikom. Oczywiście piękno tej dekoracji wymaga codziennego pielęgnowania kwiatów, wtedy będą one doskonałą ozdobą salonu.

Lampy i świece

Klimatyczne wnętrze można łatwo zaaranżować dzięki odpowiedniemu oświetleniu. Warto, by w salonie znajdowało się kilka źródeł światła. Poza główną lampą najlepiej zamontować LED-y i zaopatrzyć się w stojące lampy. Użytkownicy coraz częściej wybierają wysokie lampy podłogowe, które ustawiają przy fotelu. Poza tym, świetnym pomysłem są dekoracyjne lampki i lampiony. Zapachowe świece z pewnością dodadzą wnętrzu charakteru.