Dachy kryte papą kojarzą się głównie z budynkami z lat 60. i 70. Choć w nowych obiektach pojawiają się zdecydowanie rzadziej, wciąż cieszą się sporą popularnością. Poszycie z papy stosuje się dziś przede wszystkim w budynkach przemysłowych, gospodarczych, a także w niewielkich obiektach rekreacyjnych, na przykład w domkach letniskowych czy altanach. Wśród zalet papy bitumicznej wymienić należy dużą trwałość, lekkość, elastyczność, łatwość montażu oraz dobre właściwości izolacyjne. Ogromne znaczenie dla użytkowników ma także jej niska cena. Od wielu lat jest to bowiem najtańszy dostępny rodzaj poszycia dachu.

Kiedy dach z papy wymaga naprawy?
Stan dachu krytego papą powinniśmy kontrolować każdego roku na wiosnę. Pod wpływem niskich zimowych temperatur oraz podwyższonej wilgotności, na poszyciu pojawić się mogą bowiem różnego rodzaju defekty. Naszą uwagę powinny zwrócić przede wszystkim charakterystyczne purchle oraz pęknięcia.
Pęcherze i wybrzuszenia, które tak często widujemy na powierzchniach pokrytych papą bitumiczną, powstają w wyniku działania zmiennych temperatur przy jednoczesnym braku odpowiedniej wentylacji poszycia. Stąd też, podczas układania nowego lub remontu starego pokrycia tak ważne jest zapewnienie optymalnego poziomu wentylacji. Powstałe pęcherze należy jak najszybciej usunąć. W przeciwnym razie, może dojść do mechanicznego uszkodzenia dachu i, tym samym, znacznego zwiększenia się kosztów naprawy.
Dużym zagrożeniem dla szczelności dachu są także rysy i pęknięcia. Najczęściej, powstają one na skutek kurczenia się papy oraz utraty jej wytrzymałości mechanicznej. Defekty tego typu wymagają szybkiej i fachowej reakcji.
Naprawa dachu z papy jest również konieczna w przypadku wystąpienia wszelkiego rodzaju dziur, rozklejeń i innych szczelin. Dokonując okresowego przeglądu dachu, należy zwrócić szczególną uwagę na miejsca, w których papa łączy się z elementami nadbudowy dachu i konstrukcji pokrycia, a także odcinki styku papy z obróbką blacharską. Obszary te są szczególnie podatne na nieszczelności i rozklejenia.

Dach z papy – naprawa czy wymiana
Decyzję o naprawie lub wymianie poszycia dachu podejmuje się na podstawie fachowej oceny uszkodzeń. Ekipa specjalistów jest w stanie naprawić nawet mocno uszkodzoną papę. Od pewnego momentu działania takie przestają być jednak opłacalne. Gdy powierzchnia dachu usiana jest purchlami i spękaniami, należy jak najszybciej wezwać fachowców, którzy dokonają gruntownego remontu poszycia.

Źródło: http://www.dohmann.pl/naprawa-dachu-z-papy

Samodzielna naprawa dachu z papy
W przypadku drobnych uszkodzeń pokrycia, możemy zadziałać na własną rękę. Produkty do uszczelniania i konserwacji papy, uniwersalne masy bitumiczne czy kit dekarski są łatwo dostępne w większości marketów budowlanych. Problem pojawia się jednak, gdy stan dachu wymaga bardziej kompleksowych działań. Zastosowanie niewłaściwych materiałów lub ich błędna aplikacja może przynieść więcej szkody niż pożytku. W efekcie, samodzielna naprawa będzie tyko kosztowną stratą czasu. Wówczas, najlepiej jest zwrócić się do profesjonalistów, dysponujących rozległą wiedzą, dużym doświadczeniem oraz nowoczesnymi narzędziami.

Remont dachu z papy w fachowych rękach
Nasze usługi to gwarancja najwyższej staranności i profesjonalizmu. Wykonujemy przeglądy oraz kompleksowe remonty dachów. Służymy radą w wyborze najlepszych rozwiązań. Korzystamy z materiałów renomowanych producentów, zapewniamy skuteczność, terminowość i dobrą organizację pracy. Dzięki naszym fachowcom, unikniesz zbędnych kosztów, a także zaoszczędzisz czas i nerwy.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki