Wyposażenie małego mieszkania to naprawdę duże wyzwanie, wymagające niestandardowych rozwiązań, aby przestrzeń była zarówno funkcjonalna i użyteczna, ale też estetyczna. Dla bardzo wielu osób ładnie urządzone mieszkanie jest bowiem ważne - chcą łączyć wygodę z aspektami wizualnymi.

Funkcjonalna i piękna sypialnia w małym mieszkaniu - zobacz sklep meblowy online
Bez względu na metraż mieszkania, jedno z najważniejszych w nim pomieszczeń to po prostu sypialnia. To właśnie tam odpoczywa się po trudach dnia i relaksuje. Sypialnia to najbardziej intymna przestrzeń w domu, czasami jednak nie można urządzić jej w osobnym pomieszczeniu, bo zwyczajnie zajmuje się po prostu kawalerkę z jednym głównym pokojem. Jak stworzyć w niej osobistą przestrzeń do wypoczynku nocnego, która jednocześnie będzie wyglądała schludnie w ciągu dnia? W końcu rozłożone łóżko przez cały dzień nie odpowiada każdemu. Doskonałym rozwiązaniem jest łóżko chowane w szafie. Takie łóżka chowane w szafie rozkłada się po prostu na noc, aranżując w ten sposób wygodne i przytulne miejsce do spania, natomiast w ciągu dnia wystarczy schować je do szafy. Dzięki temu pokój za dnia staje się bardziej przestronny, po prostu mniej zagracona. Łóżko chowane do szafy to zatem idealne rozwiązanie, szczególnie dla tych osób, które zwyczajnie nie chcą spać na rozkładanej kanapie. Materac w łóżku chowane do szafy z pewnością jest dużo bardziej wygodny, dzięki czemu jakość snu jest wyższa.

Półkotapczany do pokoju dziecka
Mały pokój dziecięcy to kolejna przestrzeń wymagająca odpowiednie aranżacji. Nawet w malutkim pokoiku można zorganizować dla swojego malucha wygodne miejsce do spania i zabawy, oraz do przechowywania jego rzeczy osobistych. Mebel, który najlepiej sprawdzi się w takim przypadku to po prostu półkotapczan. Półkotapczany to połączenie łóżka oraz mebla do przechowywania na przykład książek czy zabawek. Na łóżko wchodzi się po wygodnej drabince, na dole można natomiast zorganizować miejsce do zabawy lub nauki, zaś na półkach poustawiać zabawki czy książki dziecka.