Co zrobić, gdy nie chcemy angażować się w kosztowne i długotrwałe stawianie budynku opartego na fundamentach, a potrzebujemy przestrzeni magazynowej lub garażu? Kupić namiot ogrodowy! Mobilne i wielofunkcyjne namioty to tańsza alternatywa dla budynków murowanych i obiektów z blachy, przewyższająca je swoją praktycznością.

Czym właściwie jest namiot ogrodowy?

Na rynku spotyka się wiele modeli namiotów ogrodowych, zbudowanych z rozmaitych materiałów. Najbardziej solidne namioty wykonane są ze stali. Konstrukcję wieńczy trudnopalna i wodoodporna plandeka PCV. Poziom trwałości plandeki określa jej gramatura -­ im wyższa, tym wyższa wytrzymałość pokrycia. Metalowe namioty są oparte na systemie modułowej zabudowy ­- oznacza to, że jeśli zaistnieje potrzeba powiększenia garażu lub ogrodowego schowka, można taki namiot ogrodowy przedłużyć. Namioty garażowe, zresztą podobnie jak magazynowe, przytwierdza się do podłoża za pomocą specjalnych śledzi lub kotew wkręcanych do ziemi lub używanych do zabetonowania. Cechy, które wyróżniają namiot ogrodowy, to:

  • Łatwość montażu i demontażu ­- do złożenia mniejszych konstrukcji wystarczą zaledwie dwie osoby. Łatwość demontażu ważna jest zwłaszcza w przypadku namiotów ekspresowych, które w krótkim czasie można rozłożyć i przygotować do transportu.

 

  • Mobilność - wszelkie rodzaje namiotów można w łatwy sposób przewozić lub przenosić. Szybka zmiana lokalizacji namiotu pozwala na swobodne gospodarowanie przestrzenią w ogrodzie.

 

  • Trwałość ­- wykonane ze stalowych rur namioty mogą być eksploatowane przez wiele lat. Warstwa cynku, którą są pokrywane elementy, zabezpiecza je przed korozją.

 

  • Estetyczny wygląd ­- dobrze wkomponowane w ogród nowoczesne namioty mogą być prawdziwą ozdobą działki.

 

 

Namiot garażowy ­- zadbaj o swój samochód

Jednym z najczęstszych zastosowań namiotów ogrodowych jest przeznaczenie ich do pełnienia funkcji garażu. Za niewielką cenę możemy pozyskać strukturę, która pozwoli nam garażować samochód lub motocykl. Odpowiednio dobrana do modelu pojazdu konstrukcja pozwoli na swobodny wjazd i wyjazd z garażu. Plandeka, którą pokryty jest stalowy garaż, będzie chronić karoserię przed promieniami słonecznymi, deszczem, śniegiem, gradem czy spadającymi z drzew liśćmi. Niezliczona liczba funkcji, które pełnią namioty, tylko obrazuje, jakie są pożyteczne. Garażowanie samochodu pozwoli na uniknięcie wielu usterek. O tym, z czego są wykonane oraz jak wytrzymałe są namioty garażowe, przekonasz się tutaj.

 

Namioty magazynowe ­- uporządkuj swój dom i ogród

Liczba narzędzi ogrodniczych i sprzętu gromadzonego przez lata w domach bywa zadziwiająca. Po czasie zrodzi się więc pytanie: gdzie je wszystkie przechowywać? Jednym z rozwiązań, które będą pomocne, są namioty magazynowe. Strukturę możemy postawić w dowolnej lokalizacji w ogrodzie lub na działce, nawet na uboczu, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Taki przydomowy składzik pozwoli nam w jednym miejscu składować rzeczy, które zawsze warto mieć pod ręką. To nie jedyne zastosowanie namiotów magazynowych. Mogą służyć również jako składy na drewno lub materiały budowlane czy pomieszczenia do przechowywania kosiarek lub opon.

Dla przedsiębiorców kuszącą propozycją są całoroczne hale magazynowe, w których można przechowywać pojazdy, maszyny rolnicze, urządzić w nich magazyny stałe lub zastępcze albo stosować jako hale produkcyjne i warsztaty.

 

 

Namioty handlowe i eventowe - przygotuj swoją imprezę

Mobilne stoisko wystawiennicze, promocyjne to wartość dodana dla tych, którzy uczestniczą w różnego rodzaju imprezach plenerowych bądź wydarzeniach organizowanych w halach. Atrakcyjny namiot, bardzo często pokryty plandeką z nadrukiem, na której widnieje logo firmy albo krótki tekst promocyjny, to dobry sposób na przyciągnięcie odwiedzających. Montaż i demontaż namiotów tego typu odbywa się bardzo szybko. To kolejna zaleta, gdyż podczas imprez z reguły liczy się czas. Oczywiście namioty są w pełni mobilne, dlatego też można zabierać je ze sobą na imprezy odbywające się w różnych lokalizacjach.


Cena namiotu garażowego lub magazynowego rozpoczyna się od 1300 zł (sprawdź ceny namiotów garażowych w sklepie Krostrade). Wzrasta wraz z rozmiarem namiotu, rodzajem plandeki i średnicą rurek, z których został wykonany. Namioty garażowe i magazynowe to niedrogi i funkcjonalny wariant garażu oraz doskonały sposób na organizację przydomowego składziku.

 

Krosagro - producent namiotów garażowych i magazynowych