W aranżacji wnętrz cegła i drewno kojarzą się ze starością. Ich umiejętne połączenie z betonem stanowi wzór do stylu industrialnego. To właśnie ten styl bije rekordy popularności już od kilku lat.

Obranie kierunku w tym stylu wcale nie musi ograniczać — przeciwnie, bo dobry „industrial” to połączenie również retro. Minimalizm wnętrza zostaje ocieplony zielonymi roślinami oraz designerskimi meblami. Styl industrialny jest przeciwieństwem przerostu formy nad treścią. Stworzenie wnętrza w tym klimacie wymaga wiele pracy — końcowy efekt jest wart poświęceń.

Aranżacja salonu w styl industrialnym — dekoracyjne ściany dopełnieniem wnętrza

Z reguły ściany powinny być jednolite i monotonne. Dominującym kolorem jest jasny szary, kremowy lub biały. Ściany powinny być matowe, ale w odpowiedniej kombinacji mogą być błyszczące — na przykład w przejściowym korytarzu czy mniejszej ścianie niedominującej w przestrzeni. Na specjalną uwagę zasługują pasty dekoracyjne oraz farby strukturalne. Gotowe efekty na wzornikach do obejrzenia w sieciach handlowych marketów.

Tynki dekoracyjne strukturalne dające lekką strukturę ziarna w połączeniu ze sprawną ręką dekoratora malarza, mogą uczynić niepowtarzalny efekt — zachowując minimalną formę. Również interesującymi są farby z drobinkami brokatu — powodują, że pod odpowiednim kątem ściana mieni się dziesiątkami tysięcy iskrzących kropeczek. Na uwagę zasługuje też farba betonowa, która imituje powierzchnię betonową z charakterystycznymi nierównościami, ubytkami oraz wżerami.

Poznaj ciekawe pomysły i inspiracje na dekoracyjną ścianę w salonie z artykułu http://dekoracje-scian.com.pl/dekoracje-scian-w-salonie/

Beton dekoracyjny w aranżacji wnętrz — prawdziwy czy imitacja?

Tak jak farba betonowa pozwala na typowo industrialne dekoracje ścian, tak również beton dekoracyjny pozwala na uzyskanie efektu naturalnych wżerów i nierówności. Przede wszystkim sam beton dekoracyjny jest powłoką grubszą od farby. Pozwala to na wykonanie widocznych wzorów w postaci odbić linii lub kolistych wklęśnięć. Taki beton można również zabarwić z kolorantem — uzyskujemy w ten sposób, ocieplony kolorystycznie beton.

dekoracje-scian-beton-i-drewno.png


Prawdziwa betonowa ściana, będzie nieco odróżniać się od betonu dekoracyjnego (tynku dekoracyjnego). Beton naturalny podczas wylewania zbiera bąbelki powietrza, po wyschnięciu pozostają charakterystyczne wżery i wgłębienia. Wprawne oko jest w stanie odróżnić prawdziwy beton od dekoracyjnego. Bez względu na dokonany wybór — beton naturalny należy zaimpregnować lub pomalować bezbarwnym matowym lakierem.

Dowiedź się jak nakładać beton dekoracyjny na ścianę z artykułu: http://beton-magnat.pl/instrukcja/

Postarzane drewno — To jest modne!

Drewno jest nieodłączną częścią stylu przemysłowego (industrialnego). Szczególnie starzenie drewna jest trendy. Istnieje wiele technik jak malować drewno, by wyglądało na stare. Prócz procesu impregnacji, drewnianą powierzchnię należy na początek pomalować wybranym kolorem.

jak-malowac-drewno.jpeg


Na przykład jasna sosna zostaje pomalowana na kolor biały. Po wyschnięciu stosuje się technikę ścierania papierem ściernym w jednym kierunku — uzyskujemy efekt starego drewna. Intensywność i technika uzależniona jest od pomysłu. Tak wykończona powierzchnia wymaga ostatecznie nałożenia lakieru bezbarwnego. Interesującymi produktami do postarzania w stylu industrialnym drewna są również pasty dekoracyjne w postaci półprzezroczystych powłok. Zastosowanie pasty srebrnej dodatkowo wzmocni efekt postarzanego drewna.

Sprawdź poradnik jak malować drewno z artykułu http://malowaniedrewna.com.pl/jak-malowac-drewno-lakierobejca/

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki