Każdy, kto posiada samochód, wie jak bardzo ważne jest jego garażowanie. Ma to ścisły wpływ na techniczny i wizualny stan auta. Co zrobić jednak, kiedy infrastruktura naszego otoczenia nie pozwala na budowę wolnostojącej wiaty bądź koszt takiej inwestycji przekracza domowy budżet?

Zalety namiotowego garażowania

Niekwestionowanym sposobem na zadbanie o nasz pojazd jest garażowanie. Czasem napotkać można jednak różne ograniczenia, które nie pozwalają na to. Niezależnie czy poszukujemy schronienia dla auta, traktora czy motoru, ratunkiem może okazać się zakup namiotu garażowego. Tego typu rozwiązanie stało się bardzo modne na przestrzeni kilku ostatnich lat, jego podstawową zaletą jest niski koszt. Postawienie wolnostojącego garażu z fundamentem wymaga dość sporego nakładu finansowego, czasu oraz dopełnienia prawnych formalności.

Namiot garażowy natomiast wystarczy tylko rozłożyć, by od razu cieszyć się jego funkcjonalnością. Istnieje również możliwość zmiany jego położenia. Jest nie tylko łatwy w montażu, demontaż również nie sprawia trudności. Kiedy uznamy to za przejściowe rozwiązanie, z czasem taki namiot możemy również z powodzeniem sprzedać czy wykorzystać w celach magazynowych. Jest to również doskonałe rozwiązanie na zaopiekowanie się autem gości.

Jak znaleźć odpowiedni namiot garażowy?

Przede wszystkim kluczową sprawą jest wybranie namiotu w odpowiednim dla siebie rozmiarze. Standardowe wymiary wahają się między 2,5-3 m szerokości, 2,2 – 2,5 m wysokości, oraz 4-6 m długości. Takie wymiary pozwolą na komfortowe garażowanie auta bez zbędnego zajmowania dodatkowego miejsca. Warto pamiętać, że namiot można zakupić również w pomniejszonej wersji, w sam raz na przechowywanie motoru czy quada. Nie bez znaczenia jest tutaj usytuowanie. Ważne jest, by stworzyć jak najlepsze warunki do manewrowania. Za odpowiednie miejsce warto obrać zacienioną jak najbliższą przestrzeń od wjazdu oraz odpowiednią odległość od budynku mieszkalnego.

Namiot garażowy można osadzać bezpośrednio na trawniku, jednak przy długotrwałej eksploatacji namiotu w tym miejscu trawa może zacząć schnąć, co może wyglądać mało estetycznie. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się tutaj betonowa bądź żwirowa nawierzchnia. Okazuje się, że kształt bryły również ma ogromne znaczenie. Trwalsze będą modele z zaokrąglonymi wykończeniami, które są znaczniej odporniejsze na wiatr. Jeśli chodzi o pokrycie, tutaj najlepiej sprawdza się polietylen. Wykorzystanie tego materiału zapewnia nieprzemakalność, odporność na wilgoć i grzyb jak również na promieniowanie UV. Wybierając kolor pokrycia, lepiej kierować się zdrowym rozsądkiem niż fantazją.

Biorąc pod uwagę fakt, że namiot garażowy spełnia raczej wymogi praktyczne niż estetyczne, lepiej wybrać stonowane barwy, które będą dobrze pasować do otoczenia, np. szarość, granat, zieleń. Nie warto decydować się na czarny kolor, ponieważ w lecie może niepotrzebnie ściągać na siebie promienie słoneczne, co wiadomo, ma bezpośredni wpływ na temperaturę wnętrza takiego namiotu. Do budowy stelażu natomiast najczęściej wykorzystuje się ocynkowaną stal.

Niezależnie, czy planujesz dodatkowej przestrzeni gospodarczej, czy garażowej, zanim podejmiesz decyzję na temat odpowiedniego dla siebie wyboru, zwróć uwagę na te ważne aspekty, ponieważ tylko profesjonalny model pozwoli Ci na bezproblemową i wygodną eksploatację.

Źródło: DasCompany.com

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły