Sen to jedna z najważniejszych potrzeb fizjologicznych każdego człowieka. Każdy zasługuje na to, by jak najlepiej się wysypiać, bo to najlepsza regeneracja dla organizmu. Tak dobrze znane powiedzenie "jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz", poza znaczeniem metaforycznym, ma również jak najbardziej wydźwięk dosłowny. Im przyjemniejsze i bardziej przytulne jest pomieszczenie, w którym zorganizowane jest miejsce do spania, tym lepiej.

Kolorystyka w przytulnej sypialni


W przytulnej sypialni warto postawić na miłą dla oka kolorystykę, jednak lepiej zrezygnować w niej z ognistych i pobudzających układ nerwowy barw. W sypialni najlepiej sprawdzają się stonowane kolory, wtedy całe wnętrze sprzyja relaksowi, uspokojeniu myśli przed snem, zwyczajnemu wyciszeniu. Doskonale śpi się w sypialniach pomalowanych na biało, szaro, na pastelowy błękit lub róż. Jeżeli jednak zwolennicy nasyconych barw chcieliby właśnie takie kolory ścian mieć w sypialni, powinni postawić na głęboką nasyconą zieleń lub granat. To chłodne i uspokajające kolory.

 

Tekstylia w sypialni


Wygodne łóżko w sypialni to jeden z najważniejszych elementów. Warto poświęcić trochę czasu na to, by znaleźć materac idealnie odpowiadający potrzebom. Szczególnie osoby cierpiące na bóle kręgosłupa i stawów, powinny zwrócić większą uwagę na to, jaki materac zakupią do swojej sypialni. Kiedy kwestia łóżka jest już rozwiązana, można skupić się na miłym elemencie urządzania, jakim jest wybór tekstyliów do sypialni. A tych obecnie nie brakuje i są dostępne we wszystkich możliwych wzorach i kolorach. Jednak tak naprawdę najważniejsze jest to, nie jaki wzór pościeli czy koca się wybierze, a to z jakiej tkaniny te rzeczy będą uszyte. Rzecz może być naprawdę piękna, jeżeli jednak jest zrobiona z poliesteru czy akrylu, spanie w takiej pościel nie będzie należało do przyjemności. Lepiej zatem wybierać koce wełniane, niż koce akrylowe. Podobnie jest z kompletami pościeli. Najlepiej postawić na naturalny len, bawełnę, a pozbyć się wszystkich kompletów, w których występuje poliester.

 

Elementy dekoracyjne w sypialni


W sypialni warto zadbać o dobre zaciemnienie, tak by w przypadku bardzo słonecznego pomieszczenia, móc wysypiać się bez rozpraszającego światła. Do zaciemnienia sypialni doskonale sprawdzą się rolety, albo grube ciemne zasłony. Dzięki takim zasłonom sypialnia będzie też wyglądała bardziej przytulnie. Inne elementy dekoracyjne w sypialni to na przykład piękne grafiki na ścianę, oprawione w ramki pasujące do pomieszczenia, lampy nocne, ustawione na ciekawych stolikach nocnych. Czasami nie trzeba dużo, by pięknie zaaranżować sypialnię. Sporo osób stawia na minimalizm i ogranicza liczbę mebli i dekoracji, tak by pomieszczenie sprzyjało odpoczynkowi, oraz by można je było łatwo posprzątać. To wyjątkowo ważne w przypadku osób mających alergię, które powinny ograniczać ilość przedmiotów, które łatwo zbierają kurz. Do stworzenia naprawdę przytulnej sypialni tak naprawdę potrzebnych jest zatem kilka elementów, z piękną pościelą i wełnianymi kocami na czele, które można nabyć w sklepie internetowym wooldesign.pl