artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Chemia parkieciarska – jak dbać o drewnianą podłogę?

Drewniana podłoga zawsze prezentuje się wyjątkowo elegancko w porównaniu z innymi materiałami, które można zastosować do stworzenia posadzki. Wyjątkowy efekt wizualny utrzyma się przez lata jedynie, gdy o materiał ten będzie się odpowiednio dbać. Nie jest to wbrew pozorom łatwe, ponieważ zbyt silne detergenty lub produkty niskiej jakości nie spełnią swojej roli, a mogą nawet uszkodzić powierzchnię. Sprawdź, jak dbać o parkiet drewniany i jaką chemię parkieciarską warto wybrać.

Podstawy pielęgnacji drewna

Podczas pielęgnacji parkietu (https://julomax.pl/Parkiet) warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim wszelkie zabrudzenia należy usuwać na bieżąco. Nie da się ich całkowicie uniknąć i z czasem na pewno zdarzy Ci się wylać coś na podłogę lub poplamić ją jedzeniem. Nigdy nie czekaj z usunięciem śladów, im szybciej zareagujesz, tym łatwiej zabrudzenia zejdą i nie wpłyną na strukturę drewna. Warto też myśleć z wyprzedzeniem i zastosować pewne rozwiązania prewencyjne. Wycieraczka na wejściu uchroni parkiet przed zarysowaniem piaskiem oraz kamykami wnoszonymi z podwórka. Pod meblami oraz nóżkami krzeseł czy stołów możesz podkleić filcowe podkładki, dzięki czemu powierzchnia nie będzie narażona na kontakt z twardymi, ostrymi krawędziami przy ich przesuwaniu.

Wysokiej jakości chemia parkieciarska

Jeśli chcesz mieć pewność, że sięgasz po detergenty odpowiednie do zastosowania na drewnie, wybierz wysokiej jakości chemię parkieciarską - https://julomax.pl/chemia-parkieciarska. Są to produkty, które posłużą zarówno do bieżącego czyszczenia, jak też okresowej konserwacji podłóg. Do regularnego stosowania warto wybrać mydło do podłóg drewnianych. Usunie brud, nie niszcząc przy tym powierzchni. Na podłogach olejowanych odświeży też warstwę olejową, wzmacniając estetykę podłogi.

Jeśli zmagasz się z trudniejszymi w usunięciu zabrudzeniami lub też podłoga znajduje się w intensywnie użytkowanym miejscu, odpowiednim produktem będzie dedykowany intensywny zmywacz do podłóg. Należy go stosować przed ponownym olejowaniem. Wybierając go, unikniesz zniszczeń materiału, na jakie byłby on narażony podczas stosowania silnych środków niededykowanych do drewna, a po jakie często użytkownicy sięgają, gdy standardowy detergent okazuje się niewystarczający.

Do okresowej konserwacji idealnie nadaje się olej pielęgnująco-konserwujący. Poleca się jego zastosowanie przynajmniej raz do roku. Ma on działanie utwardzające, co przedłuża żywotność parkietu. Do jego wykorzystania nie potrzebujesz żadnego dodatkowego osprzętu ani narzędzi – wystarczy nawet bawełniana szmatka.

NAWIGACJA

WYRÓŻNIONE

Tags

Kategorie