W Brodnicy będzie można zawalczyć o swoje zdrowie dzięki akcji "Walka z nadwagą schudnij na wiosnę".

Organizatorem akcji jest Centrum Promocji Zdrowia i Urody Wellness Club w Olsztynie oraz portal i Poradnia Zdrowego Odżywiania Osobisty Dietetyk 24h. W Brodnicy akcja odbywać się będzie w dniach 12-13 lutego 2015 roku (czwartek/piątek) w  Centrum Medycznym NOVAMED, ul. Wyspiańskiego 2a.

Koszt symboliczny badania – 20 zł. Rejestracja tel.: +48 503 669 201.

W ramach akcji zostaną przeprowadzone między innymi konsultacje dietetyczne ze specjalistą ds. żywienia i dietetyki. Podczas wizyty zostanie przeprowadzony monitoring zawartości całkowitej tkanki tłuszczowej w organizmie ze wskazaniem ryzyka zawału serca i miażdżycy, w oparciu o wytyczne WHO. Uczestnicy akcji otrzymają własny, indywidualny program żywieniowy, wynik pomiaru oraz szczegółowe wytyczne potrzebne do zmiany nawyków żywieniowych na przyszłość. Wizytę kończy krótka prelekcja uświadamiająca wpływ i znaczenie zdrowego odżywiania na ogólną profilaktykę zdrowotną, ze zwróceniem uwagi na choroby dieto-zależne.

Z konsultacji powinny skorzystać nie tylko osoby dorosłe i w podeszłym wieku, ale również dzieci, młodzież, a także osoby mające problemy z cukrzycą, nadciśnieniem, alergią pokarmową czy innymi chorobami dieto-zależnymi.

Akcja "Walka z nadwagą - schudnij na wiosnę" to także:

    podnoszenie odporności,
    oczyszczenie organizmu,
    walka z niedowagą

Źródło: Urząd Miejski Brodnica