13. edycja Międzynarodowego Jarmarku Ekologicznego „Jarmark z królewną Anną” odbędzie się 22 lipca br. na przedzamczu w Brodnicy. Do tej pory zgłosiło się 69. wystawców oraz stoiska które przygotowuje Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej "Ekołan" pana Mieczysława Babalskiego.


Podczas jarmarku sprzedawane będą m.in.: żywność ekologiczna certyfikowana, miody, dania regionalne, pieczywo, nabiał, tradycyjne domowe wędliny, warzywa, przetwory warzywne i owocowe, przyprawy, ekologiczne soki, produkty z grupy tzw. zdrowej żywności, rośliny, drzewka i krzewy, wyroby rzemiosła artystycznego, zabawki eko, wiklina, naturalne kosmetyki do twarzy, ciała, włosów oraz kąpieli i aromaterapii i wiele innych.

Podczas imprezy 5 Kół Gospodyń Wiejskich ze Zbiczna, Bartniczki, Janówka, Nieżywięcia, Bukowca na swoich stoiskach, przygotują lokalne potrawy, których degustacją odbywać się będzie o godzinie 14.00 i 16.00. Oprócz tego na jarmarku znajdziemy Wioskę Ginących Zawodów, kilkanaście stanowisk w Miasteczku Zdrowia, DARMOWE Wesołe Miasteczko Przedszkoliada dla dzieci, kilkunastu wystawców Giełdy Staroci, stoisko Nadleśnictwa Brodnica, Brodnickiego Parku Krajobrazowego, Namiot królewny Anny Wazówny wraz z pokazami rycerskimi, budowa recyklingowych instrumentów oraz naukę gry na bębnach i wiele innych atrakcji.

Na scenie zaplanowano wiele konkursów z nagrodami, występy lokalnych artystów oraz występ zespołu Pieśni i Tańca Mały Śląsk oraz koncert zespołu Maraquja.

Oficjalne rozpoczęcie jarmarku nastąpi o godzinie 13.00. Impreza potrwa do ok. godziny 19.00. Po jarmarku zapraszamy na Duży Rynek gdzie odbędzie się spektakl teatralno- cyrkowy Razem – dalej, przygotowany przez Brodnicki Dom Kultury w ramach projektu dofinansowanego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia „Międzynarodowy Jarmark Ekologiczny – jarmark z królewną Anną” na FB: https://www.facebook.com/events/187222448600594/


UM Brodnica