300 osób może bezpłatnie w Laboratorium Medycznym DIAGNOSTYKA przy ul. Janusza Korczaka 2 w Brodnicy zbadać krew pod kątem wykrywania Wirusowego Zapalenia Wątroby B i C.


W związku z przystąpieniem Gminy Miasta Brodnicy do realizacji „Programu wykrywania zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim” w zakresie przeprowadzania badań diagnostycznych krwi (w kierunku HBsAg i na obecność przeciwciał anty-HCV) zapraszamy mieszkańców Brodnicy na bezpłatne badania diagnostyczne. Program finansowany jest w 50 % ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz w 50 % z budżetu samorządów terytorialnych, które przystąpiły do jego realizacji.


Główne cele programu:
- zwiększenie wykrywalności zakażeń wirusem HBV i HCV
- zmniejszenie rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem HBV i HCV
- edukacja na temat możliwych dróg zakażeń wirusem HBV i HCV

Adresatami programu są osoby zamieszkałe w Brodnicy (300 osób), u których wcześniej nie stwierdzono wirusowego zapalenia wątroby.


Udział w programie jest bezpłatny, nie jest potrzebne skierowanie. Osoby zgłaszające się do punktu poboru krwi DIAGNOSTYKA powinny posiadać przy sobie nr PESEL. Wskazane, by pacjenci byli na czczo.
Laboratorium Medyczne DIAGNOSTYKA zaprasza na ww. badania od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 11.00


Szczegółowe informacje o Programie dostępne są na stronie internetowej: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/zdrowie/programy-polityki-zdrowotnej oraz www.wzw.wsoz.pl

Program na terenie naszego miasta jest finansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Gminy Miasta Brodnicy.

Urząd Miejski Brodnica