Na zbliżającą się przerwę letnią brodnickie placówki kultury przygotowały dla dzieci oraz młodzieży moc atrakcji.

Brodnicki Dom Kultury zajęcia wakacyjne prowadzić będzie od 3 do 14 lipca. W ramach spotkań animatorzy prowadzić będą m. in. zajęcia animacyjne, plastyczne, taneczne, teatralne oraz ruchowe. Przewidziane są również seanse filmowe.
Szczegółowy program:
http://bdk.brodnica.net/imprezy/wakacje-2017-bdk/

MiPBP w Brodnicy wakacyjne spotkania rozpocznie 10 lipca. Trwać będą do 21 lipca. Będą to zajęcia z książką, teatralno - literackie oraz plastyczne. Odbędzie się także dzień z krzyżówką i komiksem, dzień ekologiczny, a także z programami komputerowymi.
Szczegółowy program:
http://www.biblioteka.brodnica.pl/oferta/dla-dzieci-i-mlodziezy/441-wakacje-2017.html

W Muzeum w Brodnicy zajęcia odbywać się będą w piwnicach zamkowych w terminie od 17.07.2017 r. do 28.07.2017 r.  (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 11:00 do 15:00.  
W programie przewidziano m.in. - wykonywanie kart okolicznościowych, figurek z warzyw i owoców, wykonywanie wianków i tarcz z kartonu. Planowane są także wycieczki, gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek
W tym roku zajęcia letnie odbędą się także w Centrum Edukacji Ekologicznej. Tematyka zajęć związana będzie z przyrodą Pojezierza Brodnickiego. Zajęcia przybiorą formę teoretyczno – praktyczną. Część teoretyczna przebiegać będzie na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej, natomiast praktyczna na terenie lasku miejskiego.
Szczegółowy program:
http://muzeum.brodnica.pl/system/aktualnosci/244-2017-06-21-11-38-29


Oferta wakacyjna jest ograniczano ilością wolnych miejsc, dlatego prosimy o bezpośredni kontakt z placówkami organizującymi wakacje.
Wszystkie zadania zostały dofinansowane przez Urząd Miejski w Brodnicy z Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2017.

Źródło: UM Brodnica