W ramach Budżetu Obywatelskiego od 16 do 31 maja br. mieszkańcy miasta będą mogli oddawać swoje głosy na projekty, które uznają za najlepsze do realizacji. W głosowaniu będą mogli wziąć udział pełnoletni mieszkańcy miasta.


Mieszkaniec biorący udział w głosowaniu będzie mógł złożyć tylko i wyłącznie jedną kartę do głosowania z nazwami projektów - zadań do realizacji. Na jednej karcie będzie można oddać swój głos na nie więcej niż trzy projekty, przy czym do rozdysponowania jest od 1-15 punktów na wybrany projekt z ogólnej puli 15 punktów, jakimi dysponuje każdy głosujący.


Na Budżet Obywatelski przeznaczona zostanie kwota sześciuset tysięcy złotych.

Ogłoszenie wyników nastąpi do 20 czerwca br.

Realizacja wybranych przez mieszkańców projektów rozpocznie się w 2018 roku.
Głosować można:
1) w punkcie do głosowania wyznaczonym przez Burmistrza, znajdującym się w Urzędzie Miejskim w Brodnicy, ul. Kamionka 23 – hol, poprzez wrzucenie karty do głosowania do urny w godzinach pracy Urzędu tj. poniedziałek, środa, czwartek i piątek w godz. od 7.30 do 15.30, wtorek w godz. 8.00 do.16.00;
2) korespondencyjnie w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Głosowanie – Budżet Obywatelski na rok 2018” na adres Urząd Miejski w Brodnicy, ul. Kamionka 23;
3) w formie elektronicznej, za pomocą poczty elektronicznej w formie skanu, wpisując w temacie wiadomości „Głosowanie – Budżet Obywatelski” i przesyłając na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Karty do głosowania oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://budzetobywatelski.brodnica.pl/

Urząd Miejski Brodnica