Z okazji zbliżającego się majowego długiego weekendu, zapraszamy do spędzania wolnego czasu na terenie naszego miasta. W programie majowego świętowania znaleźć można turnieje sportowe, koncerty, patriotyczne uroczystości oraz wydarzenia taneczne.


Od 1 do 3 maja na kortach tenisowych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brodnicy odbędzie się I Grand Prix w tenisie ziemnym. Organizatorami turnieju jest OSiR oraz Szkoła Tenisa „Return”

2 maja obchodzić będziemy Dzień Flagi RP oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja. Uroczystości rozpoczną się o godz. 9.30 przy Pomniku Wdzięczności w Brodnicy. O godzinie 10.00 w kościele farnym zaplanowano uroczystą mszę św. w intencji Ojczyzny. Po mszy św. o godz. 11.00 na Dużym Rynku rozpoczną się główne uroczystości z okazji9 Dnia Flagi RP. Organizatorami są: Burmistrz Brodnicy, Starosta Brodnicki oraz Dowódca 4. Brodnickiego Pułku Chemicznego.

Z kolei 3 maja w hali OSiR od godz. 9.00 odbywać się będzie Turniej Siatkówki Oldboyów, którego organizatorem jest OSiR w Brodnicy, a od godziny 16.00 na Dużym Rynku w Brodnicy, a w razie niepogody w BDK, koncert laureatów konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miejski w Brodnicy oraz Brodnicki Dom Kultury

5 maja zapraszamy do BDK gdzie odbędzie się koncert chóru Canto Grazioso, a 6 i 7 maja VI Nocna Taneczna Majówka „Tańczyć Każdy Może”, której organizatorem jest Towarzystwo Miłośników kultury „Brodniczanka”. Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miasta Brodnicy.

8 maja z okazji 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej Burmistrz Brodnicy, Starosta Brodnicki oraz Dowódca 4. Brodnickiego Pułku Chemicznego zapraszają na godz. 13.00 na uroczystości patriotyczne, które odbędą się przy pomniku wdzięczności w Brodnicy.

Majowe Świętowanie zakończymy 12 maja o godz. 18.30 na Dużym Rynku w Brodnicy VIII Nocną Brodnicką Majówką Patriotyczną. Organizatorem spotkania jest stowarzyszenie „Na Wiejskiej przy Gimnazjum nr 1 w Brodnicy. Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miasta Brodnicy

Z okazji zbliżających się świąt patriotycznych zwracamy się również z prośbą o wywieszenie flag państwowych.

Urząd Miejski Brodnica