W dniach 29-30 października 2015 r. przy Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy będą prowadzone bezpłatne badania mammograficzne. Zachęcamy do wykonania  badań mammograficznych kobiety w wieku 40 – 75 lat!

 Jest to wyjątkowa możliwość dla Pań niekwalifikujących się do badania w ramach Programu finansowanego przez NFZ. Dla Pań w wieku 40-49 lat oraz 70-75 wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Badania wykonywane są w ramach Projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Jednocześnie realizowany jest Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi   dla Pań w wieku 50-69 lat. Dla tych Pań nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Badanie jest refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie).
Na badania w ramach obu programów wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 2 444 , Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.

Źródło: UM Brodnica