Od lat Urząd Miejski w Brodnicy przeznacza sporą część budżetu na inwestycje miejskie. W 2015 r. na ten cel przeznaczono kwotę w wysokości ok. 18 mln zł. Ważną częścią tego budżetu są inwestycje osiedlowe na które w tym roku przeznaczono prawie 5 mln zł.

Spora część zadań została już zrealizowana. Przebudowy nawierzchni doczekały się takie ulice jak Świętokrzyska, Waryńskiego, Wieniawskiego, Polna, Jagodowa, Wiśniowa oraz odcinek drogi w ul. gen. Sikorskiego (na przeciwko ul. Okrężnej). Do realizacji czekają takie ulice jak Ks. Kujota, Jagiełły, Staszica, Różana, jak również ul. Gajdy

Sukcesywnie przebudowywane są także brodnickie chodniki. W tym roku zrealizowanych zostanie aż osiem inwestycji tego rodzaju za łączną kwotę ponad 500 tys. zł. Położonych zostanie ponad 5 tys. metrów kwadratowych chodników. Te zadania wykonano już na ulicy Wojska Polskiego, Skwarnej, Emilii Plater oraz Lipowej. Przekazano plac budowy na ul. Partyzantów. W trakcie realizacji są chodniki w ulicach Grażyny (od skrzyżowania z ul. Nową) oraz chodnik w ul. Jagielońskiej. Przebudowy w 2015 roku doczekają się jeszcze chodniki w ulicach Akacjowa, Boczna, Łączniki na os. Grunwald oraz chodnik w ul. Karbowskiej (strona lewa od skrzyżowania z ul. Topolową do skrzyżowania z ul. Chopina)

Ważną częścią inwestycji osiedlowych jest również realizacja oświetlenia. Na ten cel Urząd Miejski w Brodnicy wydał ponad 80 tys zł. Wykonano zadania w ulicy Porzeczkowej, Podmiejskiej, oraz Polnej, natomiast w ul. Nowej na odcinku drogi gruntowej wykonany został projekt techniczny.

Źródło: UM Brodnica