30 kwietnia 2015 r. już po raz szósty "Stowarzyszenie na Wiejskiej" w Brodnicy zaprasza na  Nocną Brodnicką Majówkę Patriotyczną.

Majówka rozpocznie się o godz. 17.00 w Gimnazjum nr 1. Po losowaniu tras jej uczestnicy wyruszą na brodnicki rynek, gdzie o godz. 17.30 odbędzie się uroczyste otwarcie Majówki. Wzorem poprzednich edycji również i w tym roku grupy poruszać się będą po wyznaczonych w obrębie miasta trasach i wykonywać zadania związane z majowymi rocznicami. Po pokonaniu tras uczestnicy spotkają się o godz. 23.00 w Brodnickim Domu Kultury, aby wysłuchać koncertu w wykonaniu zespołu historyczno-patriotycznego Forteca. Planowane zakończenie imprezy to godz. 1.30 (1 maja 2015 r.)
W imprezie udział biorą grupy młodzieży ze szkół gimnazjalnych i średnich  z Brodnicy i powiatu brodnickiego oraz grupa uczniów z działających w Młodzieżowej Rady Konsultacyjnej Miasta Brodnicy.

Współorganizatorami imprezy są: Gimnazjum nr 1, Muzeum w Brodnicy, Klasztor OO. Franciszkanów, Klub Łączności LOK SP 2 KJF, Brodnicki Dom Kultury, ZHP Hufiec Brodnica oraz I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Rolniczych i Zespół Szkół Zawodowych w Brodnicy.
Zadanie dofinansowane został ze środków Gminy Miasta Brodnicy.

Źródło: UM Brodnica