Miejska Karta Seniora.

W związku z propozycją  przesłaną od  posłanki na Sejm RP pani  Anny Sobeckiej do Burmistrza Brodnicy wdrożenia w naszym mieście  inicjatywy  społecznej w postaci  Miejskiej Karty Seniora, Burmistrz Brodnicy zwraca się do wszystkich podmiotów gospodarczych działających na terenie Brodnicy z prośbą o przesłanie propozycji ofert i ulg , które ułatwiłyby osobom starszym dostęp do usług publicznych. Stworzenie systemu preferencji zachęcających seniorów do korzystania z oferty łatwiejszego dostępu do jednostek kultury , rekreacji , lecznictwa oraz tych wszystkich , które ze względu na koszty są  obecnie mniej niedostępne dla osób starszych, przyczyniłyby się do uzyskania opinii miejsca przyjaznego osobom starszym, a także może stać się szansą na pozyskanie nowej grupy klientów dla brodnickich przedsiębiorców. Uruchomienie projektu Miejskiej Karty Seniora będzie możliwe i sensowne tylko w sytuacji uzyskania atrakcyjnej oferty dla ponad  5 660 mieszkańców Brodnicy  mających 60  i więcej lat.

Na wszystkie cenne propozycje i oferty czekamy  do końca marca b.r.pod nr telefonów: ( 56) 4930632 i ( 56) 4930315 oraz na adres skrzynki elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – główny specjalista ds. Zdrowia i Pomocy Społecznej , pokój 101 , Urząd Miejski w Brodnicy. 

Informujemy jednocześnie , że do dnia dzisiejszego tj.  3 marca 2015 r. w Brodnicy 150 rodzin  ( 687 osób) jest posiadaczami Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny.

opr. H Osińska, Urząd Miejski w Brodnicy