Muzeum w Brodnicy zaprasza na wystawę prac Kamili Szutenberg wykonanych w technice "digital painting". Jest to malarstwo komputerowe, elektroniczne medium, które zastępuje twórcy płótno oraz piórko tabletu, które chwyta zamiast włochatego pędzla. Tysiące indywidualnych stylów, preferencji artystów tworzy jego ogólny obraz.


Digital painting to przeniesienie tradycyjnych technik malarskich na język systemowy. Służy do tego komputer, tablet i oprogramowanie. Chodzi o to, by praca, która powstaje na ekranie komputera była naturalna.

Prace Kamili Szutenberg nie powstają na zasadzie kolażu czy fotomontażu. W 100% są wynikiem połączenia sprawnej ręki artystki, jej poczucia koloru i fantastycznej wyobraźni. Autorka tworzy prace o wszelakiej tematyce, nie bojąc się zagłębiać w nieznane tereny.

'Wandering soul” to jedna z wielu prac łączących w sobie realizm ze światem fantastyki i pod takim tytułem odbywały się dotychczasowe wystawy.

Jej prace były wystawiane podczas „Triennale jednego dzieła” w 2013 roku w Grudziądzu oraz podczas wystaw indywidualnych:
2013r. – w Grudziądzu – Galeria „W CENTRUM”
2014r. – w Muzeum w Tucholi
2014r. – w Bodelshausen (Niemcy – Badenia Wirtembergia) Galeria w FORUM..

Prace Kamili Szutenberg znajdują się w prywatnych galeriach w Polsce, Niemczech, Austrii, Szwajcarii oraz we Francji.

Wernisaż wystawy odbędzie się 6 lutego o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy!

Źródło: Urząd Miejski Brodnica