Burmistrz Brodnicy podczas uroczystości, odbywającej się z okazji  rozpoczęcia rozbudowy szpitala wręczy na ręce dyr. ZOZ dokument przekazujący szpitalowi nowoczesny sprzęt medyczny kupiony przez miasto.

Samorząd brodnicki zdecydował, że w tym roku miasto wspomoże szpital kwotą 280 tys. zł. W październiku miasto kupiło za 210 tys. zł. pięcioigłowy aparat ultrasonograficzny  LOGIQ S7 EXPERT. Jest to bardzo dobrej jakości urządzenie, które  pozwoli na wykonywanie wielu badań m.in.  :  kardiologicznych, pediatrycznych, neonatologicznych, naczyniowych, położniczych i ginekologicznych . Lekarze obsługujący to USG będą mogli również wykonać  badanie transkranialne, brzuszne, ortopedyczne , naczyniowe, urologiczne i badanie . Aparat znajduje się już w szpitalu  i może służyć pacjentom brodnickiej lecznicy.
Pozostała kwota z 280 tys. zł przeznaczonych w tym roku na zakupy sprzętu do szpitala została wydatkowana na urządzenia i sprzęt służące pacjentkom oddziału położniczego i ginekologicznego. Za 70 tys. zł  wyposażono sale porodowe w łóżka, umożliwiające porody w warunkach zbliżonych do fizjologicznych. Kupiono  aparat EKG dla położnic, rodzących i ciężarnych oraz wielofunkcyjny wózek do przewozu pacjentek oddziału położniczego. Mamy nadzieję że ciężarne  i rodzące kobiety oraz położnice, a także  najmłodsi brodniczanie znacząco odczują komfort pobytu w lecznicy.


Źródło: UM Brodnica