Radośnie i podniośle obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy mieszkańców Brodnicy na imprezy sportowe i artystyczne.

We wtorek, 11 listopada będziemy świętować 96. rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. W Brodnicy oficjalne uroczystości odbędą się dzień wcześniej o godz. 13.00 w Pałacu Anny Wazówny. Tego samego dnia o godz. 18.00 na Dużym Rynku przeprowadzony zostanie capstrzyk wojskowy. Uczestnicy capstrzyku: brodniccy chemicy, mieszkańcy i władze miasta i powiatu, młodzież szkolna i harcerze przemaszerują w asyście Miejskiej Orkiestry Dętej pod Pomnik Wdzięczności, by Apelem Pamięci oddać cześć wszystkim, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę. Głównym organizatorem tej wojskowej uroczystości jest 4. Brodnicki Pułk Chemiczny. Natomiast 11 listopada organizatorzy obchodów Narodowego Święta Niepodległości ( Urząd Miejski w Brodnicy, Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej  brodnickie przedszkola, BDK, Muzeum oraz OSiR i LOK) zapraszają mieszkańców do wspólnego świętowania. W brodnickiej farze o godz. 9.30 odprawiona zostanie msza św. za Ojczyznę.

O godz. 9.00 w  hali OSiR rozpocznie się Turniej Piłki Halowej o Puchar Burmistrza Brodnicy, a o  godz. 10.00 na strzelnicy wojskowej Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Brodnicy. Natomiast od godz. 14.00 do 17.00 w  Brodnickim Dom Kultury odbywać się będzie impreza pn.„RODZINNE SPOTKANIE - RADUJE SIĘ SERCE, RADUJE SIĘ DUSZA".  W programie zaplanowano występy artystyczne przedszkolaków, zajęcia animacyjne dla dzieci i dorosłych oraz konkursy. Zapraszamy również mieszkańców Brodnicy do odwiedzenia tego dnia w godz. 10.00 – 14.00 sal wystawowych brodnickiego Muzeum i Centrum Edukacji Ekologicznej na ul. św. Jakuba.
Serdecznie zapraszamy


Przedszkolaki przygotują biało-czerwone kotyliony

Od kilku już lat prezydent Bronisław Komorowski zachęca do wspólnego i radosnego przeżywania Święta Niepodległości, wspólnego wykonywania biało czerwonych kotylionów. W tym roku na apel Prezydenta odpowiedziały dzieci z Przedszkola Marii Konopnickiej. 6 listopada o godz. 10.00 w naszym przedszkolu rozpoczniemy przygotowania. Przedszkolaki z poszczególnych grup będą wykonywały różne patriotyczne elementy, którymi udekorujemy nasze przedszkole - mówi dyr. placówki pani Iwona Bińka - 5 latki wykonywać będą biało czerwone kotyliony. Do wspólnej pracy i świętowania postanowiliśmy zaprosić przedstawicieli władz miasta, wojska, kościoła. Wykonane tego dnia kotyliony wręczymy podczas uroczystych obchodów święta , które odbywać się będzie w Pałacu Anny Wazówny.

W kolejnych latach  przedszkole chce  kontynuować  takie działania i zapraszać do wspólnej pracy przedstawicieli władz wojewódzkich a być może władz państwowych na czele z Prezydentem Polski.


Narodowe Święto Niepodległości

Burmistrz Brodnicy i Starosta Brodnicki mają zaszczyt zaprosić na uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości w dniu 10 listopada 2014 r. o godz. 13.00 w Pałacu Anny Wazówny, ul. Zamkowa 1 w Brodnicy.
 
PROGRAM
10 XI 2014

Godz. 12.30 - ul. 3 Maja
Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Wdzięczności przez Burmistrza Brodnicy i Starostę Brodnickiego.

Godz. 13.00 - Pałac Anny Wazówny
- Powitanie gości
- Wręczenie odznaczeń państwowych, medali, statuetek i wyróżnień
- Wystąpienia gości
- Część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Brodnicy
- Toast okolicznościowy

Godz. 18.00 - Duży Rynek (zbiórka)
Okolicznościowy capstrzyk wojskowy: przemarsz pod Pomnik Wdzięczności, uroczysty apel z udziałem pocztów sztandarowych, mieszkańców, uczniów, harcerzy oraz kompanii honorowej 4. Brodnickiego Pułku Chemicznego.

11 XI 2014
Godz. 9.30 - kościół farny
Uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem wojskowej asysty honorowej, pocztów sztandarowych oraz Miejskiej Orkiestry Dętej.

Źródło: UM Brodnica