Burmistrz Brodnicy oraz Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Brodnicy zapraszają na spotkanie z cyklu „Promocje brodnickie”.

Będzie one poświęcone promocji książki Andrzeja Dąbrowskiego pt. „Na medycznym szlaku” (impresje reporterskie).


Spotkanie odbędzie się 23 października 2014 roku, godz. 17.30 w Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny, ul. Zamkowa 1

Wstęp wolny

Andrzej Dąbrowski – absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, jest lekarzem internistą, kardiologiem, patologiem, patomorfologiem. Sporą część swojego życia spędził w Norwegii i Danii (15 letnia praktyka lekarska). W Danii napisał i wydał książkę, której tytuł można przetłumaczyć jako „Piramida życia”. Jest też jednym z siedmiu na świecie autorów publikacji naukowej poświęconej nowotworowi złośliwemu sromu. Po powrocie do kraju zatrzymał się w Brodnicy. Tu dziś mieszka i pracuje m.in. w szpitalu, w ośrodku „Novamed”, dojeżdża także do Rypina. Książkę pt. "Na medycznym szlaku” autor określa mianem impresji reporterskich. Dotyczą one wielu interesujących autora spraw i wątków z życia osobistego. Znajdziemy w niej również informacje o zainteresowaniach muzycznych i filatelistycznych, podróżach, kontaktach z pacjentami.
Serdecznie zapraszamy na promocję książki, podczas której mowa będzie również o innej pasji jaką jest podróż śladem ważnych dzieł literackich.

Źródło: Urząd Miejski