Jak co roku, w czerwcu, zapraszamy brodniczan i osoby odwiedzające nasze miasto  do udziału w imprezach plenerowych. Jedną z największych imprez są Dni Brodnicy, które odbywać się będą 13 i 14 czerwca.


13 czerwca  świętować będziemy odpust ku czci św. Antoniego Padewskiego, patrona Sanktuarium oraz patrona Brodnicy. O godz. 8.30 w kościele rozpocznie się msza św. z błogosławieństwem małych dzieci, kobiet w stanie błogosławionym , lilii i chlebków św. Antoniego. po południu o godz. 17.15 nabożeństwem ku czci św. Antoniego (- scena przed Pałacem Anny Wazówny ) zainaugurowana zostanie procesja ulicami miasta z relikwiami i figurą św. Antoniego do kościoła klasztornego. Tam o godz. 18.00 odprawiona zostanie uroczysta msza o Boże błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców miasta

14 czerwca na stadionie OSiR zorganizowana zostanie impreza plenerowa.  towarzyszyć jej będą dwie duże atrakcje sportowe. Przygotował je Brodnicki Klub Sportowy  Sparta, obchodzący w tym roku swoje 90 urodziny oraz Społeczność Motoryzacyjna Brodnicy. Fani czterech kółek zapraszają tego dnia na stadion na Piknik Motoryzacyjny Już od godz. 10.00 na dolnej płycie boiska prezentowane będą auta, które zjadą do Brodnicy z całej Polski . O godz. 16.00 na górnej płycie rozegrany zostanie mecz towarzyski BKS Sparty. O godz. 17.00 (na płycie dolnej) zabrzmi na scenie muzyka na żywo w wykonaniu brodnickich artystów. Gwiazdami wieczoru będą grupa MIG oraz Paweł Kukiz z zespołem. Oprócz tego przygotowano konkursy i zabawy dla najmłodszych, pokazy taneczne, występy artystyczne sekcji BDK oraz strefę gastronomiczną.

Organizatorami imprezy są: Urząd Miejski w Brodnicy i Brodnicki Dom Kultury

Źródło: Urząd Miejski Brodnica