Dobiegły końca zaplanowane na wiosnę tego roku remonty i budowy chodników w ul. Szarych Szeregów i ul. Reymonta.  Przebudowane chodniki wpłyną na bezpieczeństwo mieszkańców, a także poprawią estetykę okolicy. Pogoda sprzyjała budowlańcom, więc wszystkie prace zakończyły się przed wyznaczonym terminem.

Wyłonione w drodze przetargu  przedsiębiorstwo  FRANEX położyło chodnik przy  ul. Szarych Szeregów. Powstało tam  388m2 chodnika z kostki betonowej .  W ul. Reymonta dla zadania - „Budowa chodnika przy ul. Reymonta II etap – lewa strona od skrzyżowania z ul. Grażyny” wykonano: 351m2 chodnika z kostki betonowej , obramowanego obrzeżami . Kolejne zadania, które już są lub będą realizowane w pierwszym półroczu to:

- Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalne  ma  do końca czerwca przebudowywać chodnik boiska szkolnego w obrębie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 przy ul. 3 Maja. Istniejący tam chodnik z płyt zostanie przebudowany na kostkę betonową.

- PGK jest także wykonawcą zadania, polegającego na  przebudowie chodnika przy ul. Kochanowskiego od posesji nr 19 do drugiego zjazdu przy posesji nr35.  Powstanie tam chodnik z kostki betonowej na powierzchni  545,5m2  .

- Prace związane z przebudową chodnika będą prowadzone też  przy  ul. Skarpa. Firma REJBUD  będzie kładła od skrzyżowania z ulicą Zieloną do skrzyżowania z ulicą Pomorską 455m2 chodnika z kostki betonowej